Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinden olumsuz etkilenen vatandaşlar, Hatay’ın İskenderun Kaymakamlığı’nın vereceği nakdi yardım için metrelerce kuyruk oluşturdu.

İskenderun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından deprem yardımı vereceğini duyan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren Kaymakamlık hizmet binası önünde sırada beklediler.

Mehmetçiğin güvenlik tedbiri aldığı yardım sırasında saatlerce bekleyen vatandaşlar, alacakları yardım için kayıtlarını yaptırıyor.

Her geçen gün Kaymakamlık binasının önünde artan yardım talep kayıt kuyruğu yoğunlaşması üzerine görevliler tarafından daha pratik kayıt işlemi geliştirildi. Uzun kuyruk oluşan Kaymakamlık önünde bugün görevliler, bina kapısı önünde, cep telefonuyla vatandaşın kimlik fotoğrafını çekip, içerideki görevlilere ileterek daha seri işlemleri gerçekleştirmesi takdir gördü.  

Hatay Barosu İskenderun’da Adli yardım bürosu kurdu… Hatay Barosu İskenderun’da Adli yardım bürosu kurdu…

Kayıt yaptıran vatandaşlar, e-devlet sistemi üzerinde gelecek bilgiye göre nakdi yardımını alabilecek. Yetkililer, herkesin kayıt yaptırabileceğini, değerlendirmenin ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyet tarafından yapılacağı bilgisini verdi.

Kaymakamlık yardım55Kaymakamlık yardım2Kaymakamlık yardım1ec665326-0363-4921-a8c5-f33dd6c7daf5

Net olmamakla birlikte her aile için Kaymakamlık SYDV, 2 bin ile 3 bin lira arasında nakdi destek sağlayacağı öğrenildi.