Daha önce Kastamonu-Daday Kaymakamlığından, Siirt Vali Yardımcısı Mehmet Sert,  İçişleri Bakanlığı kararıyla atandığı Hatay’ın Altınözü ilçedeki görevine başladı.

İçişleri Bakanlığının 25.02.2023 tarihli atama onayı ile Hatay’ın Altınözü’nde iki yılı aşkın süredir görev yapan kaymakam Cem Gümrükçü, Ankara Ayaş İlçesine, yerine ise Siirt Vali Yardımcısı Mehmet Sert atandı.

Daha önce Kastamonu-Daday Kaymakamlığından, Siirt Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan,  görevini Hatay'ın Altınözü ilçesinde kaymakamı olarak sürdürecek olan Mehmet Sert, koltuğuna oturarak çalışmalarına başladı. 

Kahramanmaraş ve Hatay'da eş zamanlı iki ayrı deprem! Kahramanmaraş ve Hatay'da eş zamanlı iki ayrı deprem!

MEHMET SERT KİMDİR?

Mehmet Sert, 1989 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu.

T.C. Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı unvanı ile memuriyet deneyimi kazandı. 2017 yılında yapılan T.C. İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını Türkiye birincisi olarak kazanarak, 2018 yılında Balıkesir Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırası ile Balıkesir ilinde il merkez stajını, Ankara ilimizin Kızılcahamam ilçesi ve Çanakkale ilimizin Ezine İlçelerinde Kaymakam refikliği stajını tamamlamasının ardından, Manisa ilimizin Köprübaşı ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görevi yaptı. Yine Manisa ilimizde Mülkiye teftiş stajını tamamlamasının ardından yurtdışı dil eğitimi için İspanya’nın Madrid şehrinde bulundu. Üniversidad Complutense de Madrid de altı ay süreli İspanyolca dil eğitim aldı. Bu süre zarfında dil eğitimin yanı sıra İspanyol yönetim sistemi üzerine bir dizi araştırma faaliyetlerinde bulundu. Daha önce Kastamonu-Daday Kaymakamlığından, Siirt Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Sert, Hatay’a bağlı Altınözü ilçesinin kaymakamı olarak atanmasının ardından ilçedeki görevine resmen başladı.

Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Sert, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

334467428_153077277599940_3599040402194865772_n