Kahramanmaraş ile Hatay Merkezli meydana gelen depremlerin yarattığı büyük felaketten, adeta enkaza dönen Antakya’da 261, Defne’de 80 olmak üzere 341 hasarlı binanın acilen yıkımına bugün başlanacağı bildirildi.

Kızılay 19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak Kızılay 19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak

Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı ekiplerinin depremin yarattığı hasar tespitleri sonucu Hatay’ın Antakya ve Defne ilçelerinde, ağır hasarlı ve acil yıkılacak binaları belirledi. Hatay Valiliği ve koordinasyon merkezinin AFAD ile diğer kuruluşların ekiplerinin yürüttüğü enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, acil yıkılacak binaların yıkımıyla ilgili çalışmalar da planlandı.  

Konuyla ilgili olarak Hatay Valiliği yaptığı açıklamada: “06.02.2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sonucu yıkılan binalarda enkaz kaldırma çalışmaları devam etmektedir. 11.03.2023 bugün (Cumartesi) tarihi itibariyle aşağıda ekli listede belirtilen cadde ve sokaklarda bulunan acil yıkılacak binaların yıkılması, yıkılan binaların ise enkaz kaldırma çalışmaları yapılacak olup bina sakinleri istedikleri takdirde enkaz kaldırma çalışmalarına refakat edebileceklerdir” denildi.

Yikilacak-binalar_Sayfa_11Yikilacak-binalar_Sayfa_10Yikilacak-binalar_Sayfa_09Yikilacak-binalar_Sayfa_07Yikilacak-binalar_Sayfa_08Yikilacak-binalar_Sayfa_06Yikilacak-binalar_Sayfa_04Yikilacak-binalar_Sayfa_05Yikilacak-binalar_Sayfa_03Yikilacak-binalar_Sayfa_01Yikilacak-binalar_Sayfa_02