Payas’ta bulunan Fabrika önünde bir araya gelen işçilere Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun, İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Dörtyol Belediye Başkanı Bahadır Amaç ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte, emekçilerin grevine CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara da destek verdi.

Davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek ‘Bu İşyerinde Grev’ var afişi asılan Yolbulan Metal Fabrikası önünde toplanan işçiler ve destek verenlere hitaben bir konuşma yapan Özçelik İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, masaya oturdukları işverenin üretim çarklarının durdurulmaması için çok mücadele verdiklerini ifade etti.

İşçinin ücretler konusundaki beklentileri ve sendikanın teklifine hiçbir yaklaşım göstermeyen yönetimin kendilerine grevden başka yol bırakmadığını vurgulayan Güngör “Üretimden gelen gücümüzü kullanarak sonuna kadar grev kararını uygulayacağız. İşçimizi hayat pahalılığı karşısında ezdirmeyecek rakamda ısrarcıyız. İşçimizle birlikte bu grevi sonuna kadar götürme kararlılığındayız” dedi.    

1,2 milyar TL'lik SED hesaplarda 1,2 milyar TL'lik SED hesaplarda

Özçelik İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci de alın terinin karşılığını almak için bugün burada toplanan Yolbulan işçisine teşekkür ederek “Özçelik İş Sendikası Genel Merkezi ve Şubesi yönetimi ve temsilcileri haksızlığa karışı bugün buradayız. Yolbulan’ın kahraman işçilerinin haklı davasını seslendirmek, sadece emeğinizin karşılığını almak için verdiğiniz mücadele için buradayız. Tek derdi ailesini geçindirmek olan işçimizin taleplerine kör ve sağır olanlar için bugün buradayız. TİS’nde Yolbulan emekçisinin geçim derdini, Türkiye’de hayat pahalılığını görmezden gelenlere bir kez daha seslenmek için bugün buradayız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ülkede grev ve toplu sözleşme başta olmak üzere, çalışan haklarını getiren parti olduğuna işaret eden Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara da, her zaman emekçilerin yanında olacaklarını, iktidar eliyle çıkartılan krizlerin emekçilere yıkılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

G Qg T Vpy Xg A Ar C0 OG Qg T Vpt Wg A Aug M YG Qg T Vpp W I A A Ga L Z

Editör: Halit Sapmaz