Sezonun ilk üç ayını İstanbul'da geçirdiklerini ve daha sonra İskenderun'a geldiklerini belirten Başkan Bolat, "Türkiye'de tek kulüp olarak, 2 yıl boyunca kendi şehrimizde maç yapamadık. Halen stadımız hazır değil. Ne zaman hazır olacağı konusunda belirsizlik devam ediyor. Ancak, bu olumsuz koşullara rağmen ekonomik sıkıntılar içinde altıncı sırayı alarak play-off oynadık. Bu, büyük bir başarıdır" diye konuştu.

Play-off mücadelesinde yaşanan hayal kırıklığını da dile getiren Bolat şunları söyledi: "İki yıl üst üste tek maçlık play-off mücadelesi bizim için zorlu geçti. İlk maçta yediğimiz golle elendik. Ancak, gelecek sezon için hedefimiz, daha genç bir kadroyla ve maliyetleri düşürerek mücadeleyi sürdürmek"

Keşanspor kongresi için kim ne dedi? Keşanspor kongresi için kim ne dedi?

Başkan Bolat, transferlerin büyük olmamasına rağmen başarıya ulaştıklarını vurgulayarak, "Türkiye'nin dikkatini çeken transferler yapmadık ancak başarılı olduğumuza inanıyorum. Özellikle genç yeteneklere yaptığımız yatırımların meyvelerini topluyoruz" dedi.

Ekonomik krizin kulüpleri olumsuz etkilediğine de dikkat çeken Başkan Bolat, "Maliyetlerin artması ve deplasman masraflarının yüksekliği, futbol kulüpleri için büyük bir zorluk oluşturuyor. Ancak, İskenderun Spor olarak, elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.  

7A9E183C Ee6F 4D9D 91C0 7Fe9795C7506

Editör: Halit Sapmaz