İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Belediyesi arasında teknik destek için iş birliği protokolü imzalandı.

MEB'den Türkçe kararı MEB'den Türkçe kararı

İSTE Rektörü Prof Dr Tolga Depci ile İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dokuzoğlu’nun imzaladığı protokole göre yapımı devam eden binalara, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraşlı yıkıcı depremler sonrasında orta hasarlı olarak tespit edilen binalara ve yeni inşa edilecek olan yapılara ait parsel bazlı yapı ve zemin projeleri İSTE tarafından incelenecek.

İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Dokuzoğlu, Yaşanan felaketin ardından İskenderun’un yapılanmasında bilim insanlarından destek alarak vatandaşımıza en iyi hizmeti belediye olarak vermeye çalıştıklarını ifade etti.

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Bölgemizde tüm paydaşlarımızla etkileşim ve iş birliği halindeyiz. Bugün imzaladığımız protokolle İskenderun Belediyemize ihtiyaç duyduğu teknik ve akademik desteği sunacağız. Hepimizi derinden yaralayan, büyük acılara sebep olan felaket tecrübesinin yenilerinin yaşanmaması için eğitimin aydınlattığı yoldan hep birlikte ilerleyeceğiz. Akademiye her zaman inanan ve destek olan Belediye Başkanımız Sayın M. Fatih Tosyalı’ya kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.