İskenderun’da üç dönem Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan’ın 74 yaşında yaşama veda eden eşi Zübeyde Aslan, Çankaya Asri Mezarlığında dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.  

Önceki gün kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden merhume Zübeyde Aslan’ın cenazesi bugün öğle saatlerinde İskenderun Kaptan Mehmet Paşa camiine getirildi.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında eşi Mete Aslan, çocukları Alper ve Göktürk Aslan’ın yanı sıra Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Siyasi Parti il ve ilçe Başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılarak saf tuttu.

İlçe Müftüsü Osman Şekerci’nin cenaze namazını kıldırdığı Merhume Zübeyde Aslan için cemaat helallik verdikten sonra hayat arkadaşı Mete Aslan ve çocukların son baktığı Zübeyde Aslan’ın tabutu sevenlerinin omuzlarında cami avlusundan cenaze aracına kadar taşındı.

İskenderun Çankaya Asri Mezarlığındaki defini sırasında yetişen Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ile Ak Parti İl Başkanı Adem Yeşildağ da Aslan ailesinin acısına ortak oldular. Merhume Zübeyde Aslan sevenlerinin gözyaşları ve duaları eşliğinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.