İskenderun’da sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur birçok ev ve iş yerini taşkınlarla karşı karşıya bıraktı. Deprem altyapıda yarattığı çöküntü ile tahribatı açma çalışmaları sürerken, birçok ev ve iş yerinden lağım suları, dışkılar klozetten, lavabolardan dışarı aktığı bildirildi.

İskenderun Piri Reis Mahallesi 156 Sokak üzerindeki bir binada ikamet eden Şehmuz Doğan adlı vatandaşın evi bir süredir yaşanan tıkanıklık ve ilgililerin müdahale etmemesi yüzünden özellikle tuvaletinden taşan pis sular dışkı sular altında kalmasına neden olduğu ifade edildi.

Ev eşyalarının taşan fosseptik suları yüzünden kullanılmaz hale geldiğini anlatan, bu kötü durumu cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan ev sahibi Şehmuz Doğan defalarca kez aramalarına rağmen kimsenin ilgilenmediğini, ‘Bakacağız ilgileneceğiz’ demelerine karşın kimsenin gelmediği için, bu duruma gelmelerine tepki gösterdi.

Evinin her yerinin tuvaletten taşan lağım suyu ile kullanılmaz hale gelmesi ve yaşadıkları karşısında gözyaşlarını tutamayan ev sahibi Ayşe Doğan ise “Altyapı gider sorunumuzu birkaç gündür ilgili birime iletiyoruz. Geleceğiz diyorlar, gelmediler, en son dün işçi bayramı diye kimse gelmedi. Benim evimdeki sorunu yetkililere söylememize rağmen oralı bile olunmadı. Evimin içi lağım taşkınıyla eşyalarım kullanılmaz hale geldi. Bu zararlarımızı kim karşılayacak? İki çocuğumla, bunun temizliğini nasıl yapabilirim? Perişan haldeyim” dedi.