Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı olumsuzlukların aşılmasında çok önemli bir görevi yerine getirerek tamamlayan Üsküdar Belediyesi’ne ait mobil Aşevi TIR’ı İskenderun’dan ayrıldı.  

Yüzyılın felaketinin yaşandığı on bir ili etkileyen depremlerin ilk saatlerinden itibaren İstanbul’dan yola çıkan Üsküdar Belediyesi mobil aşevi TIR’ı, ikinci gün sabah ilk sıcak yemeğini depremzedelerle buluşturdu.

Acıyı tüm iliklerine kadar hisseden Hatay’ın İskenderun halkının yanında yer alan ‘İyi ki, varsın Üsküdar’ dedirten mobil aşevi TIR’ı Millet Parkı girişine konuşlanarak zor günlerin aşılmasında çok önemli bir görevi üstlendi.

Depremle yıkılan İskenderunlunun en acil ihtiyaçlarından olan sıcak yemeğe ulaşımını sağlayan Üsküdar Belediyesi mobil Aşevi TIR’ının bugüne kadar tam 1 milyon 150 bin yemek, bir o kadar kahvaltı, iftar ve sahurluk sundu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İskenderun’daki Mobil Aşevi görevini, yeni yaptıkları sabit aşevine bırakarak bugün itibariyle İstanbul’a hareket ettiğini belirterek “Allah bir daha böyle büyük bir acı yaşatmasın. Kardeşliğimiz daim olsun” dedi.

FtOHYBiWcAQLoluFsbSzn6X0AEF8x5FsbSzn5WwAEz39HFqDZ0pOXsAAswq0