Yüzyılın felaketinin derin tahribat yüzünden Hatay’ın İskenderun sahildeki çökme nedeniyle oluşan su birikintilerinin yarattığı olumsuzluğun önüne geçmek için Belediye Başkanı Fatih Tosyalı harekete geçti.   

İskenderun’da özellikle sahil kesiminde zemin ve altyapının çökmesi nedeniyle kentte hasarlı bazı kurum, kuruluş ve bankaların konuşlandığı Atatürk Anıt alanı çevresine vatandaşların yükselen su yüzünden ulaşamaması, mağduriyet yaşaması ve şikâyetlerine duyarsız kalmayan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı bölgede sorunun çözümü için ekibiyle fikir alış-verişinde bulundu.

Vatandaşların yaşadığı mağduriyet üzerine İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı fen işlerine gerekli talimatları verdiklerini ve en kısa zaman bu mağduriyetinin kalkacağını belirterek “Vatandaşlarımız bankadaki işlemlerini rahatça yapabilecek ve olanağı sağlayacağız” dedi.

6 Şubat'ta yaşamış oldukları deprem felaketinden dolayı altyapının çalışmamasından dolayı ciddi bir sıkıntı yaşandığını ifade eden Başkan Tosyalı “Atatürk Anıtımızda bulunan bankalara vatandaşların gitmesi ulaşması yönünden birtakım sıkıntı çekiyor. Hemen oraya hızlı geçebilmesi için vatandaşlarımızın sudaki engeli ortadan kaldırıp fen işlerine gerekli talimatları verdik. Vatandaşlarımız bankadaki işlemlerini yapabilmek için rahatça geçebileceği imkanı, olanağı sağlayacağız” diye konuştu.

IMG_20230830_101535

3bde0b4b-a434-48a9-ae3d-404644e20a58-1

IMG_20230830_101151