Muhtarlar, STK temsilcileriyle kahvaltı programında bir araya gelen Prof. Dr. Zafer Doğantan, adaylık ve seçim çalışmalarıyla ilgili basın aracalığıyla kamuoyuna açıklama yaptı.

Doğntan, Gaziantep OTÜ’de makine mühendislik konusunda 5 İngilizce, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde de 7 Türkçe, olmak üzere 12 kitap yazdığını 70’in üzerinde ulusal ve uluslararası bilimsel çalışma, makale ile bildirilerinin olduğuna işaret etti.  

HEP BİLİMLE UĞRAŞTIM

Gelecek Partisi çatısı altında İskenderun İttifakı Belediye Başkanı olarak kendini tanımlayan Prof. Dr. Zafer Doğantan “Ben hep Bilimle uğraştım. Ama gördüm iki bu ülkeye yararlı olabilmek için siyasetle de uğraşmak gerektiğini gördüm. Beş yıl önce siyasetle ilgilenmeye başladım ve siyaset uzun soluklu devam ediyor” dedi.

ŞU ANDA 4 PARTİDEN DESTEK ALMIŞ DURUMDAYIM

Olaylar, fırsatlar ve İskenderun’un belediye başkanı adayı olmasını sağladığını ifade eden Zafer Doğantan “Gördüm ki bir teveccüh var. Şu anda isimlerini verip de polemik yaratmak da istemiyorum. Çünkü benim söylemem yerine diğer partilerin deklere etmesi daha doğru olur. Şu anda 4 partiden destek almış durumdayım. Bizim ekibimizdeki arkadaşlarımın beşinci-altıncı partilerden de destek alma arayışları var. Yaşamım boyunca ne siyasi görüş, ne bir etnik köken, ne din, ne mezhep hiç ayırtmaksızın, çok geniş bir hinterlanda insanlarla tanışma ve dost arkadaş olma fırsatını yakaladım, siyasetten önce, bunu ben siyasete de uyguluyorum. Eğer bizler bir araya gelirsek ve bu güç gösterisini ortaya koyarsak, değil İskenderun’da her yerde bizim gücümüzün karşısında hiçbir kuvvet duramaz” diye konuştu

Saha ve siyasetteki tespitlerini de paylaşan Zafer Doğantan “Ülkemizin her yerinde vatanını seven, öncelik sağlayan birçok insan var. Eksik olan bu vatanseverlerin bir araya gelememesi, gelme mekanizmasının oluşmaması. Eğer biz bunu sağlayabilirsek, ülke ve şehir olarak çok güzel projelere imza atıp, çok güzel sonuçları yakalama fırsatımız var. Biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz.