İGC Basın Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette Başkan Diyap Atar Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. SİMYA Eğitim Kurumu Kurumsal İletişim Koordinatörü İnayat Dingiltepe, Genel Koordinatör Ayşe Koçgöz, Lise Müdürü Mehmet Yazar ve Şube Koordinatörü Bekir Ayaz basın mensuplarıyla karşılıklı sohbet etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İGC Başkanı Dipay Atar, Simya kolejinin deprem zamanında da gerçekten önemli çalışmalara imza attığını ifade ederek eğitim faaliyetlerinde başarılar diledi.

Kurumsal İletişim Koordinatörü İnayat Dingiltepe, Simya kolejleri olarak bölge ve ülke eğitimine ciddi katkı sağlamaya çalıştığını vurgulayarak “İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Bu güne kadar bizlere her zaman doğra bilgi akışını paylaşarak bilgi sahibi olmamızı sağladılar. Bölgemizin eğitimdeki önemli ismi olan simya kolejinde kurucumuz Mehmet Baysal’ın yönetiminde çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. Bundan sonrada çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Dingiltepe, yapılan sınavlarda tam puanla derece yapan öğrencileri ve başarılı çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Genel Koordinatör Ayşe Koçgöz özellikle depremin ilk günlerinden itibaren tüm SİMYA Kolejlerinin adeta seferber olduklarını belirterek “Biz de Belen’deki kampüsümüzde yaraların sarılmasına katkı sunmak için yardımların ulaştırılmasına katkı verdik. Simya kolejlerinde toplanan yardımlar bu süreçte depremzedelere ulaştırırken aslında bizler de acılarımızı unuttuk, bir nevi iyileşme süreci gibi oldu bizim için de, o yüzden manevi destek oldu, bize, herkese yardımcı olmak.