Halk toplantıları, esnaf ve ev ziyaretlerine Kırıkhan’da devam eden Savaş, toplamda 11 mahallede hemşerilerini görüşerek sorunlarını dinledi onlara her zaman yanlarında olduğunu hatırlattı. İl genelinde yapılan hizmetlere ara vermeden devam eden Başkan Savaş, Kırıkhan halkının eğlenceli bir vakit geçireceği sosyal bir mirasa daha imza attı.

Coşkulu kalabalığın katıldığı Bahçelievler Mahallesi’nde yapılan açılışa, CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, önceki dönem Milletvekili İsmet Tokdemir, Başkan Savaş’ın eşi Prof Dr. Nazan Savaş, CHP Kırıkhan Belediye Başkan adayı Zeynep Sağıroğlu, ilçe Başkanı Turgay Kılıçoğlu, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram, Zabıta Daire Başkanı Alper Kılıçoğlu ve Muhtarlar Daire Başkanı Mürüvvet Fakiroğlu eşlik etti.

50.066 m2 alanda kurulan “6 Şubat Mesire Alanı” açılışını gerçekleştiren Savaş, çocukların ve ebeveynlerin gönüllerince vakit gerebileceği ve oyun alanlarının içinde bulunduğu mesire alanının hayırlı olmasını temenni etti.

SAVAŞ, KIRIKHAN ADAYINA DESTEK İSTEDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkhan Belediye Başkan adayı Zeynep Sağıroğlu’nun bu yörenin insanı olduğunu belirterek “Sizin kızınız, burada büyüttüğünüz, şuan burada Kırıkhan Belediyesine aday olan bir kardeşimiz, inşallah 31 Martta elinizi korkak alıştırmayın, bizi sevdiğinizi hissettirin. Sevmek güzel ama sevildiğini hissetmek daha güzel. Biz inşallah bu köyümüzden, sizlerden yaptıklarımız ve yapacaklarımız adına destek istiyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.   

CHP Kırıkhan Belediye Başkan adayı Zeynep Sağıroğlu da kalabalık ilçe halkına hayırlı Ramazanlar dileğinde bulunarak “Çok az vakit kaldı biliyorum. Burada Lütfü Hocam, gerçekten de hocam bu süreçte ondan çok şey öğrendim. Daha da öğreneceğim. Şu beş yılda hepinize hizmet etmekten onur duyacağım. İyi ki varsınız, İyi ki Kırıkhanlı kaldı, iyi ki varsınız” diye konşutu.

EVİ OLMAYAN KIRIKHANLIYA

SOSYAL KONUT PROJESİ”

Açılış öncesinde Kırıkhanlı hemşerilerine umut dolu mesajlar veren Savaş, depremden zarar gören evi olmayan ve hak sahibi olamamış yeni çiftlere konut projesi başlatacağının sözünü verdi. İlk etapta bin adet sosyal konut yapılacağını ifade eden Savaş, sağlam konutların yanı sıra altyapıda eksik olan bölgelerinde tamamlanacağını söyledi.

“HERKESE EŞİT HİZMET EDİYORUZ”

İncirli ve Demirkonak mahallelerinde yaptığı ziyaret sırasında eşitlik ilkesine önem verdiğini belirten Savaş, “Biz mezhep ve din fark etmeksizin kutsal değerlere sahip çıkarak eşit hizmetler gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz insan odaklı ve Hatay’ı kalkındıracak projeleri hayata geçirmek” dedi.  

“BÜTÜN HATAY’IN BELEDİYE BAŞKANIYIM”

Camızkışlası Mahalle sakinleri ile köy kahvesinde bir araya gelen Savaş, “10 yıl önce bu yola yürümeye başlarken, eşitlik, adalet ve kardeşlik değerlerimiz için yola çıktık. Kimseye oy verdi, vermedi demiyorum. Bütün Hatay’ın Belediye Başkanıyım. 15 ilçeye 593 mahallenin tamamında hizmetler geçekleştirildi, Bölgede yaşanan sorunları ve vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıların farkındayız. Bugüne kadar yapılan projelerin bundan sonra yapılacak hizmetlerin teminatıdır” diye konuştu.