Yaşanan deprem felaketinin ardından Hatay’da deprem bölgesinde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İskenderun, Belen ve Arsuz’da bulunan Devlet Hastanelerini ve sağlık merkezlerini inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk durağı İskenderun Devlet Hastanesi B Bloğu oldu. Burada Başhekim Dr. Veysel Yıldırım tarafından karşılanan Bakan Fahrettin Koca, depremden dolayı çalışanlara geçmiş olsun dileğinde bulundu, Başhekim Yıldırım da hastaneye ilişkin bilgiler verdi. Hastanede, hastaları da ziyaret eden Koca, çalışanlarla da sıcak sohbet ederek hal hatır sordu, derem sürecinde ortaya koydukları performanstan dolayı teşekkür etti.   

        ÇOCUKLARA ‘KOCA’ SEVGİ

        Sağlık bakanı Koca, İskenderun programında, geçtiğimiz günlerde alınan kararla İskenderun Ağız ve Diş Sağlığı Merkez binasına taşınan Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları servisine geçti. Geçici olarak hizmet verecek olan Bölümü, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca incelemelerde bulundu. Bakan Koca’yı hastane yöneticileri ve çalışanlar karşıladı.

        Koca, burada hastalarla yakından ilgilendi, sohbet etti. Çocuklarla da yakından ilgilenen Koca, hediye vermeyi de ihmal etmedi. Bir çocuk da elindeki çiçeği Bakan Koca’ya taktim etti. Yatan çocuk hastaları da ziyaret eden Bakan, hediye vererek çocukların gönlünü aldı.

        Sohbetin ağırlıkta olduğu ziyarette Bakan Koca, geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, görevlilere de özverili çalışmalarından dolayı kutladı.

       

BELEN’DE YENİ, HASTANEYİ İNCELEDİ

        Kısa bir süre önce hasta kabulünü başlayan Belen devlet hastanesi’ne de geçen Sağlık bakanı Koca’yı burada yönetim ve çalışanlar karşıladı. Önce hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Koca, tüm bölümler gezerek bilgiler aldı.

        Burada vatandaşlarla da sohbet eden Koca, bol bol fotoğraf da çektir. Vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Sağlık bakanı Koca, ziyarettin duyduğu memnuniyet gözlerinden okunuyordu.

3 bin 930 M2 alan üzerinde inşa edilen 15 yataklı Belen Devlet Hastanesi’nin hasta kabulüne başlamasıyla birlikte bölgeye gelen sağlık bakanı Fahrettin Koca, hastaneyi belirtilen tarihten önce tamamladıklarını kaydederek, inşaatında emeği geçenlere teşekkür etti. Bakan Koca, bundan böyle Belenli vatandaşların İskenderun’a gitmekten kurtulduğunu ifade ederek, sağlıklı günler diledi.

Üç kattan oluşan hastaneye gezen Bakan Koca, şifa dağıtacak sağlık ekibine de hastalara, güler yüz, şefkat ve sevgi ile yaklaşım göstermeleri isteğinde bulundu.