İskenderun Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Afife Jale Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına İskenderun ve Belen’deki İlköğretim Kurumlarında görev yapan 8. Sınıflardan Sorumlu Okul Psikolojik Danışman- Rehber Öğretmenleri katıldı.

İlköğretim kurumundan mezun olan öğrencilerin bu okula yönlendirilmesi, konusunda okulu tanımalarına imkan sunan İskenderun Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Naciye Güneş, verilen eğitim, sunulan imkanlar ve öğrencilerin meslek yönelimleriyle ilgili bilgiler aktarıldı.

Geleceğin mimarlarını yönlendiren rehber öğretmenleri okullarında ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren okul Müdürü Güneş “1949 yılında kurulan ve 75 yıldır öğrencimize İskenderun halkına hizmet veren okulumuz Türk eğitim sisteminin gereklerine ve planlı bir yönetim anlayışına uygun olarak hedeflerini belirleyerek bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

Kız Meslek lisesinin, genç kızların geleceğe daha güçlü bir şekilde adım atmalarını sağlayacak bir ortam hazırladığını vurgulayan Okul Müdürü Güneş “Burada öğrencilerimiz sadece akademik başarı elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda mesleki becerilerini de geliştirerek iş dünyasına daha planlı bir şekilde hazırlanacaklar. Okulumuz nitelikli eğitmen kadrosu ve modern eğitim imkânlarıyla öğrencilerimize en iyi eğitimi hedeflemektedir. Bizler sadece bilgi aktarmakla kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine önem vermekteyiz. Çünkü biz geleceğin liderlerini, kadınlarını, Cumhuriyet kadınlarını yetiştiren bir okuluz” diye konuştu.