Tarım ve Orman Bakanlığının Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği ‘Orman Benim’ kampanyasına İskenderun, Belen ve Arsuz’dan çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.  Orman Genel Müdürlüğü’nün Türkiye geneli düzenlediği “Orman Benim” Kampanyasında Hatay’ın altı ilçesinde eş zamanlı etkinlik düzenlendi.

İskenderun, Belen ve Arsuz ilçe sınırlarının bulunduğu daha önce yanan ormanlık alanda düzenlenen etkinliğe İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Hatay orman bölge müdür yardımcısı Veysel Ayyıldız, İskenderun ilçe Orman işletme müdürü Abubekir Yaylagül, İskenderun Arsuz Milli eğitim Müdürleri, sosyal hizmetler müdürlüğü, Kızılay, Gençlik merkezi, öğrenciler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

ELLERDE ELDİVEN POŞET TEMİZLİĞE

Orman Benim kampanyasına katılanlar ellerine giydikleri eldivenlerle yanlarına aldıkları çöp poşetlerinde öncelikle ormanlık alanların temizliği konusuna dikkat çekmek istediler. Ormanın en büyük kirleticisi yine insan unsuru olduğuna dikkat çekilen etkinlikte çöpler toplandı.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, ellerine aldıkları kazmalarla ağaçların etraflarını zararlı otlardan temizleyerek çevre temizliği yaptı.

Temizlik sonrasında ise Protokol üyeleri ve vatandaşlar fidan dikimi gerçekleştirildi. İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde tüm illerimizde ve ilçemizde eş zamanlı gerçekleşen Ormanların temiz tutulması ve yangınlara karşı korunması, yeni kuşaklara ormanların korunması anlamında Orman Benim kampanyası düzenlendiğini söyledi.

Kaymakam Demiryürek, Orman Teşkilatı ve katılımcılarla birlikte çocuklarla Karahüseyinli mevkiinde yol kenarlarında temizlik yapıp fidan dikip çapa yaptıklarını belirterek “Geçmişte yangın görmüş bölgelerde Orman Genel müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaları da yerinde gördük. Orman benim kampanyasına Bizde İskenderun, Arsuz ve Belen olarak desteğimizi verdik” dedi.