İskenderun’da bu yıl da sınav maratonuna katılan öğrenciler, büyük bir heyecan ve umutla sınav salonlarına girdi. Öğrencilerin geleceğini belirleyecek bu önemli sınavda, sadece öğrenciler değil, veliler de büyük bir heyecan içinde bekleyişlerini sürdürdü.

ÖĞRENCİLERİN YOĞUN ÇALIŞMA DÖNEMİ

Aylarca süren yoğun çalışma ve hazırlık dönemi sonunda, öğrenciler bilgi ve birikimlerini sınavda ortaya koymak için çaba sarf ettiler. Sınav sabahı erken saatlerde sınav merkezlerine akın eden öğrenciler, son tekrarlarını yaparak sınav salonlarına girdiler. Bazı öğrencilerde heyecan ve stres gözle görülürken, bazılarının ise kendinden emin tavırları dikkat çekti.

VELİLERİN HEYECANLI BEKLEYİŞİ

Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de dışarıda heyecanlı bir bekleyiş içindeydiler. Çocuklarının en iyi şekilde sınavı tamamlaması için dualar eden veliler, sınav süresince zaman zaman duygusal anlar yaşadılar. Sınav merkezlerinin dışında toplanan veliler, kendi aralarında sohbet ederek ve birbirlerine moral vererek bekleyişlerini sürdürdüler.

Veliler, "Çocuğumuzun geleceği için çok önemli bir gün. Onunla gurur duyuyoruz ve en iyi sonucu almasını umuyoruz. Aylarca çalıştı, çok emek verdi. İnşallah emeklerinin karşılığını alır" diye konuştu.

SINAV SONRASI İLK TEPKİLER

Sınav sona erdiğinde, öğrenciler salonlardan çıkar çıkmaz velilerinin yanına koşarak ilk tepkilerini paylaştılar. Kimisi sınavın beklediğinden daha zor olduğunu söylerken, kimisi de iyi geçtiğini belirtti. Öğrencilerin sınavın ardından yaşadığı rahatlama, velilerin de yüzüne yansıdı.