Başkan İbrahim Gül ile Belen ekibini kapıda karşılayan MHP İskenderun ilçe Başkanı Turan Bozkurt, Ülke Ocakları Başkanı Alperen Han, Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, TÜRKAV İskenderun Şube Başkanı Cihan Akyürekoğlu, karşıladı. Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’e MHP İl ikinci başkanı Hasan Küçük, Belen ilçe Başkanı, MHP İskenderun ilçe Teşkilat yönetimi ile partililer de ziyarette yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

Geniş katılımlı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, yeni binanın kazandırılması, bugünkü konuma getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek “Birlikten kuvvet, güç doğar. Milliyetçi Hareket Partisi kendi gücünü en iyi bilmen siyasi parti, bunu da sizlerin ve bizlerin böyle bilmesi gerek. Biz onun için kenetleneceğiz, Türkiye genelinde Milliyetçi Hareket Partisinin %11 oyu olmadan, Cumhur ittifakı seçimini alamayız. Partimiz Hatay’da Türkiye genelinde her zaman güç, güç olmaya devam edecektir” diye konuştu.

MHP Belen İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz de yeni binanın partiye ve partililere hayırlı olması dileğinde bulundu.

MHP Hatay İl İkinci Başkanı Hasan Küçük ise, MHP’liler olarak böyle bir binaya kavuşmanın çok değerli olduğunu belirterek emeği geçenleri kutladığını söyledi.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül de, MHP’ye ve bölgeye yakışır bir teşkilat binası kazandırıldığını, emeği geçenlere teşekkür ederek “Ben inanıyorum ki ilçe binamızda hayırlı hizmetlere hep birlikte omuz vereceğiz. Çünkü İskenderun ilçe teşkilatı birlik beraberlik içerisinde olan her zaman uyum içerisinde çalışan ve başarıya odaklanmış, inanmış arkadaşlardan oluşan bir teşkilat. Hatay’ın ve Türkiye’nin örnek teşkil edecek teşkilatlardan bir tanesi” dedi.

Yerel seçimlere de işaret eden MHP’li Gül “Seçimlerde de hem Cumhur ittifakının başarısı hem de Milliyetçi Hareket Partisinin başarısı için hepimiz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yukarıda yapılacak görüşmelerden sonra hangi il, hangi ilçe, hangi siyasi partide olacak, onun adayını kim belirleyecek? Bunları büyüklerimiz belirledikten sonra biz üzerimize düşen görevi o saatten sonra yapacağız inşallah. Birinci önceliğimiz Hatay’da hem büyükşehri hem de 15 ilçeyi tamamen cumhur ittifakının adaylarının kazanması için mücadele etmek.  Buradaki manzara da beni ümitlendiriyor, bir önceki seçimden çok daha başarılı bir sonuç alacağımıza inanıyorum” Şeklinde konuştu.