Milliyetçi Hareket Partisi Erzin İlçe Teşkilatı olağan genel kurulu tek liste halinde gerçekleştirildi. Yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Kadir Bozkurt başkanlığındaki yeni yönetim belirlendi.

Adil Coşkuner/Erzin

Erzin Türkmen kızı düğün salonu bahçesinde yapılan kongrede Divan başkanlığını  Kumlu Belediye başkanı Mrhmet Deli, divan üyeleri Rifat Kuşçu, A. Baki Karakurt’tan oluştu. Kongreye MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Erzin Belediye Başkan vekili Oktay Özsoy, AK Parti ilçe başkanı Orhan Soylu Yılmaz, STK Başkanları, delegeler ile partililer katıldı.

Asrın felaketi depremde vefat edenler için başsağlığı temennisinde bulunan mevcut başkan Kadir Bozkurt “Otuz yıl önce tanıştığım bu kutlu davada, Ülkü Ocakları İlçe başkanlığı Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkan yardımcılığı, ülkücü işçiler genel merkez yöneticiliği, MHP Hatay İl yöneticiliği, Belediye Başkan aday adaylığı yaptım. Bugün de ilçe başkanlığı görevimi devam edebilmek için sizler bir aradayız. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin çağrılarına cevapsız kalmayan, ayrılık bize yakışmaz deyip, birlik beraberlik timsali olarak kongremize katılan gönül erler, hanımefendiler, hoş geldiniz” dedi.  

MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçı da, çok büyük acı yaşandığının altını çizerek “Hala bu acının yaralarını sarmak için, hem devletimiz, hem de bizler büyük bir gayret içerisindeyiz. Şehrimizin tüm yapı stokumuzun neredeyse üçte birini, dile kolay 25 bin vatandaşımızı kaybettik. Yüz binlerce konutumuz, on binlerce işyerimiz yıkıldı. Tabirim yanlış anlaşılmasın ama dünya Hataylıların başına yıkıldı. Hataylının derdiyle dertlenecek, üzüntüsüyle üzüntülencek, Karıncalı yaylasına çıkamayan bir vatandaşımız varsa bunu dertlenecek, eğer orada yaşayan vatandaşımızın suyu yoksa, bu suyu nasıl götürürüm derdine düşecek, yukarı Burnazda yaşayan bir vatandaşımızın bir derdi varsa, hemen çözüm üretecek, bir yapıya acil bir şekilde ihtiyacımız var. Biz bunu çalışarak alın terimizle kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Seçimin bir demokrasi sınavı olduğunu, bu sınava Milliyetçi Hareket Partisi olarak gireceklerinin altını çizen Kaşıkçı “Milletimizin kantarına çakacağız, ne karar verirse de başımızın üzerine deyim, yolumuza bakacağız. İlk önce kendi aramızda mücadele edeceğiz, centilmen bir mücadele, kimle? Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak. Ak Parti bizim çatımız altında mı bu seçime girecek? Biz de Milliyetçi Hareket Partisi geçen sefer biz sizin çatınız altında seçime girdik, gelin bu sefer de bizim çatımız altında gidin. Adaylar netleştikten sonra da yukarıdan gelen irade ne ise başımız üzerine deyip, aday kimse arkasına düşüp, yallah deyip bu seçimi kazanmak için büyük bir mücadelenin içerisine gereceğiz” şeklinde konuştu.   

b55ef6f1-42d4-41fe-9514-4512ec910bf388243529-5bd9-4941-95d1-45a875596b5036d74095-9479-4d15-a666-c7628d0811d15a352e75-fd8f-4623-817f-bbd6f1e5d178