Manisalı meşhur lokmacı Sedat yüzyılın felaketinin vurduğu Hatay’ın İskenderun ve Arsuz bölgesinde hayırseverler adına ekibiyle birlikte depremzedelere on günü aşkın süredir lokma döküp, ikram ediyor.

Manisa’da yaygın mobil ekibe sahip, ‘Lokmacı Sedat’ Sedat Kalıpçıoğlu da yaşanan büyük felaket sonrası deprem bölgesinde depremzedelere yardımcı olmak için on gün önce mobil ekibiyle Hatay’a geldi.

Başında Sedat Kalıpçıoğlu’nun bulunduğu mobil ekip, İskenderun ve Arsuz Karaağaç’ta çeşitli noktalarda sabah saat 08.00’den itibaren Manisa’nın meşhur lokmasını döküp, depremzedelere ikram ediyor. Manisa’da on gün önce hayırseverlerin hayırlarını yerine getirmek üzere Hatay’a geldiklerini ifade eden Lokmacı Sedat’ın ekibi “İskenderun’a Manisa’dan geldik. Manisa’daki hayırseverler ve eşimizin dostumuzun sayesinde beraber burada bir lokma hayrı vermeyi düşündük. Yaklaşık on-on iki gündür buradayız. Perşembe-Cuma günü işimizi bitirim tekrardan Manisa’ya dönmeye düşünüyoruz” dedi.

Buradaki tüm vatandaşlara, geçmiş olsun dileğinde de bulunan Lokmacı Sedat’ın ekibi şunları söyledi: “Sabah 08.00’de başlayıp, akşam 19.00’a kadar lokma döküyor, depremzede vatandaşlarımıza ikramda bulunuyoruz. Allah kabul etsin inşallah, yapanlardan, yaptıranlardan herkesten Allah razı olsun. Lokmacı Sedat Kalıpçıoğlu, Manisa’da bizim işimiz bayağı yaygın, orada da her gün bu işi yapıyoruz. Dört mobil ekibimiz var, bu işi yapıyoruz”