Arda’nın ders çalışan bir çocuk olduğunu ifade eden annesi Pınar Sağır Köker, 4 senedir verdikleri emeklerin meyvesini şimdi aldıklarını, ailesi olarak her zaman destek olduk söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ise depremin ardından birçok okulun ağır hasar gördüğünü belirterek, "Başarılı öğrencilerimizden bir kısmı il dışına çıkmak zorunda kaldı. Ancak Türkiye genelinde 352 LGS birincisi var ve bunlardan biri İskenderun'umuzdan. Bu nedenle Arda'ya tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

LGS’de 500 tam puan başarısının sırrına işaret eden Arda Köker ise "LGS'de 'kesin ful yapacağım' demiyordum. 5. ve 6. sınıftayken çok kitap okuyordum. Türkçe ve paragraf sorularını çözmeye çok önem verdim. 8. sınıfa kadar eksik konu bırakmadım ve düzenli çalışmanın önemini kavradım. Tıp okumak istiyorum ve Galatasaray Lisesi'ne gitmek istiyorum. Geleceğimle ilgili olarak üniversiteyi yurt dışında okumayı hedefliyorum" şeklinde konuştu.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek şunları paylaştı: "Yaşadığımız olumsuzluklara rağmen devlet okullarımızın böylesine başarılı öğrenciler yetiştirebilmesi, İskenderun'da eğitimin ne denli güçlü olduğunu gösteriyor. Diğer başarılı öğrencilerimizi de tebrik ediyorum"