İskenderun’un yeni Belediye Başkanı Mehmet Dönmez görevi devralır devralmaz parti rozetini çıkarttığını belirterek “Cumhurbaşkanımız o Kutlu yola çıkarken şunu söylemişti; hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yeter artık Söz milletindir demişti’ Biz de Cumhurbaşkanımızın izinden giderek; Yeter artık Söz milletindir diye aramızdaki ilk engel kapıları kaldırarak görevimize başlıyoruz” dedi.

Bu görevi ifa ederken o saat itibariyle Parti rozetini de çıkardığını vurgulayan Mehmet Dönmez “Belediye Başkanı olarak İskenderun'un bütün hemşerilerime eşit ve Adaletli bir hizmete götürmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği teveccühe layık olmaktan ve bu seçimi kazanmaktan dolayı da çok mutluyum. İskenderun kazandı, İskenderun’da kardeşlik kazandı. Bugünden itibaren İskenderun hizmete doyacak. İskenderun yeniden toparlayacak küllerinden Anka kuşu misali yeniden doğacak. Özlenen günlere kavuşacak” diye konuştu.

İskenderun yeni belediye başkanı Mehmet Dönmez personelin de yardımıyla makamının iki kapısını birlikte yerinden söküp çıkardı. Ve İskenderun halkıyla arasındaki ilk engeli kaldırdı.