Yaşanan yüzyılın felaketi sonrası depremzedelere ücretsiz vücut analizi ve diyet programı hizmeti sunan MakroFit Stüdyo Spor salonu Fitnes merkezinde, kampanyanın Mayıs ayı sonuna kadar devam edeceği bildirildi.   

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı olumsuzluğu bertaraf etmek, depremzede vatandaşların normalleşmesine katkı sunmak amacıyla Spor salonu ve fitnes merkezi bir kampanya düzenledi.

Merkezin diyetisyeni Canan Değer, buraya gelen bireylerin vücut analizini yaparak değerlendirmeye aldıklarını belirterek “Ona göre de cihazlarımıza yönlendiriyoruz. Beslenme programı olan bireyler için de, sağlıklı yaşam ve zayıflama için diyet düzenliyoruz” dedi.

Danışanlara diyeti düzenlemeden önce kan tahlili istediklerini ifade eden Diyetisyen Canan Değer, “Ondan sonra cihazlarımıza hafta 2 veya 3 gün şeklinde cihazlarımıza alıyoruz. Program çerçevesinde, 4 adet cihaz olmak üzere her birinden ikişer tane var, biri vakutherm dediğimiz cihazımız ısı ve vakumla birlikte normal koşu bandına göre daha kalori harcamamızı sağlıyor. Diğeri de badyrol bölgesel zayıflama incelme cihazımız bölgesel olarak çalışıyorsunuz. Isı ve minimal darbelerle birlikte bu şekilde totalde 1 seansımız 1 saat sürüyor. Ön gördüğümüz 400 gr vücut ağırlığı kaybı tabi bu durumda bireyin yaşı fiziksel aktivite durumu ve beslenme durumu da önemli. Buraya gelen bireylerin beslenme şekline dikkat etmesini de istiyoruz. Çünkü cihazlarda ciddi kalori yakılıyor ve beslenme durumunuz bunu karşılaması gerekiyor” diye konuştu.

Ücretsiz seansları başlatmadan önce, bu kadar talep olacağını düşünmediklerini vurgulayan Canan Değer felaketi yaşamış bireylerin artık sosyal aktiviteye ihtiyaç duyduklarını gördüklerini ve kampanya süresini mayıs ayının sonuna kadar devam ettirmeye çalışacaklarını söyledi.

İşletmeci Erkan Mercimek, Merkezlerinde yüksek kalori harcatan toplamda 4 cihazlarının bulunduğunu aktararak şunları söyledi: “Vakumlu ortamda düşük atmosferli basınçta çalışan ve yüksek kalori harcatan cihazımız var. Diğer cihazımız badyroll bölgesel incelme selülit azalımı gibi faydaları var. Biz deprem sürecinde tabi diğer işletmemler gibi işletmemizi kapatmak zorunda kaldık .Nisan ayı için ücretsiz bir hizmet verelim dedik hemşerilerimize yardımcı olalım diye düşündük. Nisan ayında başladık bitirecektik fakat vatandaşlarımız birbirinden duyunca sosyal medyadan görünce rica edenler oldu. Bu hizmeti mayıs ayında da sürdürmeyi düşünüyoruz. Ve bir seans değil 3 veya 7 seans arası yararlananlar oldu. Sağlıklarını kazanana kadar ücretsiz diyet hizmeti de vereceğiz. Mayıs ayına kadar da hiçbir ücret talep etmeyeceğiz”

IMG_20230504_123421IMG_20230504_122931IMG_20230504_122905IMG_20230504_121900IMG_20230504_121615IMG_20230504_121405