Hatay’a ikinci kez gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ve çocukları enkaz altından çıkarılmayı bekleyen geçen seçim İskenderun Belediye başkan adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu’na geçmiş olsun dileğini iletti.

On ili etkileyen yüzyılın depreminin büyük yıkım yarattığı Hatay’a gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraberindeki heyetle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İskenderun’da Piri Reis Mahallesi Eda Apartmanı enkazının bulunduğu yere geldiler.

         Depremin 7. Gününde büyük bir umutla Eda apartmanı enkazından yakınlarının çıkarılmasını bekleyenlerle bir araya gelen ve onları dinleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eşi ve çocukları için umudunu yitirmeyen Dr. Yılmaz Şahutoğlu’na sarıldı, geçmiş olsun dileğinde bulunarak “Allah ailelerinizi sizlere bağışlasın” dedi.  

Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na “Dualarınızı bekliyoruz. Allah’ım onların acısını bizlere göstermesin. Biz de İstanbul’da toplantıya katılmak için gittik, o yüzden burada değildik. Demek ki kaderimiz bu, yüreğinize sağlık” diye konuştu.