Hatay’ın Erzin ilçesine yeni atanan Kaymakam Onur Özaydın, 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilk kez göreve başlayacak öğretmenlerle, bir araya geldi, çalışmalarında başarılar diledi.   

Adil  Coşkuner/Erzin

Erzin öğretmenevi teras salonunda gerçekleştirilen tanışma yemeğine Kaymakam Onur Özaydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu, Şube müdürleri, Öğretmenevi Müdürü Ali Gedik ve atanan öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu, mesleğe ilk kez başlayacak eğitimci arkadaşlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaymakam Onur Özaydın da yeni kararname ile Erzin'e atandığını belirterek “Çok büyük bir deprem yaşandı, Allah bir daha yaşatmasın. Bütün il genelinde eğitim öğretimin aksamaması, yeni eğitim öğretimde sizlerin de sıkıntı yaşamaması, ilçe milli eğitim müdürümüz, gerekli çalışmaları yaptı. Bu anlamda bizde gerekli planlamaları yaptık. Herhangi bir aksaklık olacağını düşünüyorum, eğer olursa da zaten fazlasıyla bunun üstesinden geleceğiz” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin yerinin kendisi için ayrı olduğunun altını çizen Kaymakam Özaydın “Ben de bir öğretmen çocuğuyum. Zaten Kutsal bir meslek, Baba mesleğinden dolayı ekstra bir kutsallık var. Erzin için İnşallah güzel bir başlangıç olacak, Yeni görev yerleriniz hayırlı uğurlu olsun, hepiniz yeni atandınız hepiniz güzel anılarla başlayıp, Erzin’de güzel bir başlangıç, çok güzel bir şekilde ayrılmayı nasip etsin. Yeni görev yerlerine hayırlı uğurlu olsun. Yeni eğitim öğretim yılımızda Erzin’imize Hatay'a ülkemize hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

ce3780df-b1ea-47b7-9f3e-0e40fda78cba3983f332-6048-47e6-abea-def9bc2ae06c6d5243b2-3738-49ec-8df6-9554bfbf85de