Covid-19 pandemi dönemi başta olmak üzere, büyük orman yangınları ve ardından 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremin vurduğu mahallesinde hizmet vermeyi aksatmadan canla başla çalıştığını belirten İsmet İnönü Mahalle muhtarı Engin Aktuğ “31Mart 2024 Yerel seçimleri sonrası yenide inşa edilecek Mahallemde yapılacak daha çok iş ve hizmetimiz olacak. Beş yıllık süreçte İsmet İnönü mahalle sakinleriyle bir bütün olduk. Gerek İlçe, gerekse Hatay Büyükşehir Belediyesinden beklenen hizmetlerin getirilmesine katkı verdik. Ancak yüzyılın felaketinin yıktığı mahallemizi yeniden inşa etmek, hizmetlerin sürdürülebilirliğini sağlamak için tekrar muhtarlık görevine aday oldum” dedi.

İsmet İnönü Mahalle muhtarı Engin Aktuğ geçen dönem göreve ilk seçildiğinde bürokrasi terbiyesi alarak edindiği 23 yıllık devlet memurluğu tecrübesiyle, çok sevdiğim işim ve başarılı bir devlet memurluğu sürecinde teşekkürler, takdirlerle emekli oldum. Geçen dönem de İsmet İnönü muhtarlık görevini üstlendim. Mahallemi de çok seviyorum. İsmet İnönü benim büyüdüğüm, yetiştiğim bir yer, aynı zamanda çok büyük bir mahalle 5 yılda sizlerin oylarıyla hizmete geldim. Mahalleme liyakatli bir şekilde çalıştım. Yaklaşık 40.000 ton asfaltın dökülmesi, 18.000 metre kare kaldırımın yapılması ve bütün okullarımızın çocuklarımızın oyun alanları, parke taşı ve okulun diğer ihtiyaçlarının mahallemize sağlanmasında katkılarımız oldu. Kadın kültür evimiz, çocuk parklarımız yapıldı” diye konuştu.

Beş yıllık süreçte yaşamış oldukları bir Covid 19 pandemisinde Muhtar olarak zor günler geçiren mahallelinin yanında yer aldığını hatırlatan Engin Aktuğ O dönem herkes için zordu. Sağlığı tehdit eden bir süreç, uzak kalınan ihtiyaçların karşılanmasında muhtar olarak ulaşamadığım hiçbir vatandaş kalmadı. Hepsine bir şekilde ulaşıp yardımcı oldum. Daha sonra yangın da mahallemize çok büyük risk altındaydı, zararlar verdi. Arkasından da 6 Şubat depremi oldu. Bu felaket sırasında da ben ve ailem yaklaşık 11 kişinin hayatını kurtardık. 24 vatandaşımız vefat etti. Herkes iyi biliyor ki deprem zamanında çadır, gıda, battaniye, yani vatandaşımızın ne ihtiyacı varsa elimden geldiğince yaptım. Halen de yapmaya devam ediyorum. Anlatacak çok şey var işin özü mahalli sevmek korumak işini sevmek ben de işimi severek yapıyorum. Tekrardan oylarınıza talibim herkes sağ olsun var olsun” şeklinde konuştu.

Ayrıca, mahalle genelinde trafoların değişimi, altyapının rögarların HATSU ile ilgili boruların çekilmesi, tellerin yeraltına alınması, iki tane spor sahasının yapılması, çocukların oynamaları için alanların yapılmasında büyük çaba sarf ettiğini sözlerine ekleyen Aktuğ, daha çok yapılacak işlerin olduğunu kaydetti.