Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye Amanos dağı zirvesinden kamyonlarla kar taşıdı, Atatürk anıt alanında vatandaşlarla buluşturdu. Kartopu oynayan vatandaşlar, çocuklarıyla birlikte eğlendi.

15 gürlük tatilin son günü çocukların kartopu oynama imkanından faydalanması için İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın talimatıyla gerçekleştirilen çalışma çocukların kartopu keyfiyle son buldu. İskenderun’un yaylalarına yağan kar kamyonlara yüklenerek İskenderun Atatürk anıt alanına getirildi. Kar öncesinde alanda toplanan binlerce vatandaşa İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de katıldı.

Belediye ekipleri kar kamyonları gelene kadar vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu. Çocukların heyecanlı bekleyişleri arasında alana gelen kamyonlar karları boşalttı. Tonlarca kar kütleleri ise çocuklar ve büyüklerin kartopu savaşıyla kısa sürede tükendi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı çocuklara sömestr tatilinin son günü sürprizi yaptıklarını belirterek gece kararlaştırılan etkinlik için ekibinin kısa sürede organize olduğunu ve başarıyla gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür etti.

 Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de İskenderun’da yaşayan insanlar gibi çocukluk yıllarında kardan uzak bir yaşamı olduğunu ifade ederek “Şimdiki çocukların bunları yaşamasına çok mutlu oluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Anıt alanında devam eden etkinliklere Belediye ekipleri ise gün boyu kamyonlarla alana kar taşıdı.