Yüzüncü yılını, Türk halkı ilk günkü heyecan, mutluluk, gurur ve coşkuyla kutladığı Cumhuriyet’e sımsıkı sarıldı. Gündüz ayrı, bir coşku, gece ise aynı coşkunun devam ettiği İskenderun’da binlerce vatandaş, protokol üyeleriyle birlikte ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve marşlar söyleyerek fener alayı yürüyüş gerçekleştirdi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı eşleriyle, eski Milletvekili Suzan Şahin ile Resmi kurum ve kuruluş temsilcileri fener alayında tek yürek oldu Cumhuriyete bağlılığını gösterdi.

Cumhuriyet Bayramının yapıldığı Nihal Atakaş Camii önünde toplanan vatandaşlar protokol üyeleriyle Fener Caddesinden Millet Parkına kadar ellerinde meşaleler ve marşlar seslendirilerek yürüdü. Marşlar eşliğinde büyük bir coşkunun yaşandığı kortej sırasında bazı esnaflar da sis bombaları ile kutlamalara destek verdi.

Millet parkına gelen binlerce vatandaş burada devam eden etkinliğe katıldı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı “Cumhuriyetimizin kuruluş ‘Yüzüncü Yılı’na katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza denk yaşaması için toplumun her kesimiyle birlikte sürekli çalışacaklarını söyledi.

Burada düzenlenen etkinlikte koristler tarfından nefis bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Müzik ziyafetine protokol üyeleri de, müziğin ritmini kendini kaptırarak ortak oldu, vatandaşlarla birlikte coşku yaşadı.