Sakarya Mahallesinde 250 dönümlük narenciye ağırlıklı meyve bahçelerinin arasında oluşturulan sportif kültürel ve yaşam alanı donatılarıyla bölge halkına hizmet edecek olan Ziraat Park’ın açılışı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törenle vatandaşla buluştu. Ziraat Park’ın açılışı öncesinde Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Milletvekilleri ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile gezerek incelemelerde bulundu. Ziraat parkın açılışına Devlet protokolünün dışında, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı 250 dönüm arazi üzerine kurulan ve tam anlamıyla yaşam alanı olarak kabul edilen Ziraat Park ile ilgili bilgiler verdi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, parkın İskenderun’a kazandırılmasında Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın emeğinin çok fazla olduğunu belirterek “Gerçekten Ankara’da bakanlıklarda buranın İskenderun halkına kazandırılması için ciddi emek harcadı, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay Vali Mustafa Masatlı yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede dünyanın en büyük kalkınma hareketini sürdürdüklerini ifade ederek “Öğleden önce depremde evleri yıkılan depremzede vatandaşlarımız için inşa edilen kalıcı TOKİ konutlarında anahtar teslimi yaptık. Şimdi ise gerçekten vatandaşların faydalanacağı dev bir yaşam alanını hizmete açıyoruz, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

250 dönüm gibi dev bir yeri İskenderun’a kazandıran Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya teşekkür eden Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanı Mehmet Özhaseki de Bugüne kadar Bakanlığından ne istediyse desteklediklerini ve İskenderun’un gerçekten de çok çalışkan bir başkanı olduğunu vurguladı.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı eşi Arife Tosyalı ile birlikte Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanına hediye taktim ettiği törende Ziraat Park’ın açılışı protokol üyelerinin isteği üzerine çocuklar tarafından yaptırıldı.

Açılış sonrası parkın tüm sportif, Kültürel, sosyal ve yaşam alanları gezildi.