Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde dernek binası yıkılan ve faaliyetlerine Konteyner Ofiste sürdüren İHD (İnsan Hakları Derneği) İskenderun Şubesi, 16. Olağan Genel Kuruluna hazırlanıyor.  

İskenderun Mustafa Kemal Mahallesi Hacı Bektaş-ı Veli Alevi Kültür Merkezi Cemevi bahçesinde İHD Genel Merkezi tarafından gönderilen Konteynerde faaliyetlerini yürütmeye başlayan İnsan Hakları Derneği İskenderun Şubesi’nin Eş Başkanı Ayten Kılınç, 22 Temmuz'da 16. Olağan genel kurulun yapılacağını açıkladı.

6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli 11 ili etkileyen depremlerde ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Ayten Kılınç “22 Temmuz'da yapacağımız 16. Olağan genel kurulumuzda yer almak isteyen insan hakları savunucularını bu onurlu görevde yanımızda görmek itiyoruz. Depremden en fazla etkilenen kentimizde de yaşanan sorunları ve hak ihlallerine karşı birlikte olmaya çağırıyoruz. Böylesi anlamlı bir dönemde bizlerle beraber insan hakları savunucularını aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Birleşmiş Milletlerin işkence, zalimane ve onur kırıcı muameleye karşı sözleşmenin 1982 yılında yürürlüğe girdiğini hatırlatan İHD Şube eş başkanı Ayten Kılıç, Türkiye’nin de bu sözleşmeye imza attığını belirterek İnsan Hakları Derneği olarak ‘işkencesiz bir yaşam olacağına inanıyor ve işkence sona erene kadar’ mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.     

9ae881f0-c6d9-4a1b-92ba-8e89fd8cc6f9