On Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde düzenlenen kokteylli kutlama iş, siyaset, spor, bürokrasi ve STK temsilcilerini bir araya getirdi.   

İskenderun Gazeteciler Basın Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlama kokteyline Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, Adalet Komisyonu Başkanı Mahir Taştimur, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Yusuf Yıldırım, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, Muhtarlar, STK temsilciler Siyasiler, iş insanları katıldı.  

İskenderun Gazeteciler Cemiyetindeki Kokteylde Eski başkanlar, mesleğe emeği geçen merhum gazeteciler anıldı, yakınları da konuk edildi.

İGC Başkanı Diyap Atar düzenlenen etkinliğe katılan konukları teşekkür etti, Yönetim Kurulu üyesi Erdal Yılmaz, mesleğe geçmişte emek verenlerin isimlerini okudu, geçmişten bu güne duayen gazetecilerden alınan bayrağı daha da yükseklere çıkarma çabasında odluklarını söyledi.   

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, basının ilkeli ve olumlu şeylere müspet olacak haberlerin olması temennisinde bulundu.

On Ocak Çalışan gazeteciler günü ile İdareciler gününü kutlayan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek de “Ne mutlu bu güzel toplulukla beraber aynı günü paylaşıyoruz. Mesleğin duayenleri aramızda. Yaygın basına göre, yerel basın her anlamda, ekonomik ve sosyal zor şartlarda görevini ifa etmektedir. Emek veren, değer katan, değer veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.