On Ocak Çalışan Gazeteciler Günü tüm yurtta olduğu gibi Hatay’ın İskenderun ilçesinde de kutlanıyor. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen törenle Atanın manevi huzuruna çelenk sunuldu. 

Basın mensuplarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü, dünya genelinde her yıl 10 Ocak'ta kutlanıyor.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen, bugün saat 0.90’da Atatürk anıt alanında gerçekletirilen çelenk sunma törenine İGC Başkanı Diyap Atar, yönetim kurulu, basın mensupları ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da katıldı.

Tören Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzuruna İGC Başkanı Diyap Atar ile yönetiminin çelenk sunumuyla başladı. Ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız okundu ve program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti On Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla ayrıca Basın Merkezinde bugün saat 14.00 ile 17.00’a kadar sürecek kutlama kokteyli gerçekleştirilecek.