İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden iş ve spor adamı Özova Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mete İçcan memleketi Kırıkhan’da dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Özova Grup yönetim Kurulu Üyesi, Kırıkhanspor eski Kulüp Başkanı 42 yaşında hakkın rahmetine kavuşan merhum Mete İçcan’ın cenazesi bugün öğlen, Kırıkhan Asri Mezarlığı Kompleksi’ne getirildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, merhumun ailesi, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, kaymakamlar, belediye başkanları ile kalabalık vatandaş topluluğu katılarak merhum Mete İçcan’ın cenaze namazında saf tuttu.

Cemaatten helallik alındıktan sonra kılınan cenaze namazı sonrasında merhum Mete İçcan’ın tabutu aile kabristanına kadar sevenlerinin omuzlarında taşındı. Merhum, gözyaşları ve duaları eşliğinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.    

İki çocuk babası Mete İçcan 2009 yılında üçüncü ligde Kırıkhanspor’a başkanlık yaptı ve 2011 yılına kadar bu görevini sürdürmüş, Ziraat Türkiye Kupası’nda da ilk 16’ya kalan Sarı-lacivertli takımının başarısı aynı zamanda kenti de yurt gündemine taşıyarak derin bir iz bırakmıştı.