Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Öntürk’ü konuk eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı cumhur ittifakının belediye başkan adayını misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çıkmış olduğu bu yolda bizler her daim yanındayız” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya misafirperverliğinden dolağı teşekkür eden Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk “Gerçekten çok önemli hizmetler etti. Milletvekillerimize teşekkür ediyorum, bu hizmette katkıları oldu. Tabi bunlar ekip işi, az önce personellerle tokalaştık onların büyük gayretleri var. Meclis üyelerin büyük gayretleri var. Ben ekibin tamamını kutluyorum. 6 şubat depremi bir yıl oldu, şehir çok büyük sıkıntı, hakikatken bu sıkıntı ancak böyle bir ekip ruhuyla kaldırılabilir ayrı gayrıyla bu sıkıntıdan kurtulmak kolay olmaz, tabi arkadaşlarımız duyarlı gece gündüz 6 Şubattan itibaren gayret ettiler, mücadele ettiler. Şimdi önümüze bakacağız” diye konuştu.

Depremle birlikte şehrin platosunda 40 santim düşüş yaşandığının altını çizen Öntürk “Takimat alanına birazdan geçeceğiz, bu şehrin altyapı sorunu var. Şehrin sahil düzenlemesi var, konut sorunu var, daha yapılacak çok işimiz var. biz bunları ancak şehrin tüm dinamikleriyle beraber olursak bir birimize kenetlenirsek çözeriz ve bunu çözeceğimize ben inanıyorum inşallah. Ekip olarak yani, kapıdaki bekçimizden başkanımıza kadar tüm çalışanlarımızla özverili bir şekilde nasıl 6 Şubatta hepimizin gücü yettiği kadar bir hizmet ettiysek, kimimiz tuğla taşıdı, kimimiz su getirdi, kimimiz yolu açtı, herkes işin bir ucundan tuttu. İnşallah 1 Nisandan itibaren biz de bu şekilde çalışacağız ve bu coğrafyayı yeniden daha güzel günleriyle beraber daha güzel şekilde ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.