Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremin ilk gününden buyana üç öğün yemek pişirim, depremzedelere ulaştıran Gönül Mutfağı Teknofest ve T3 Vakfı tarafından plaketle ödüllendirildi.

Deprem bölgesinde Türev Uludağ ile birlikte mutfak kurarak depremzedelere üç öğün yemek çıkaran, daha sonda gönüllü şefler ve gönüllülerin el birliğiyle gönül mutfağını, İskenderun’da Muhyiddin İbn-i Arabi Yurdu'nda kurulan, ünlü şef Ebru Baybara Demir, güzel çalışmalarından dolayı her kesimden takdir görmeye devam ediyor.  

On bir ili vuran Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı olumsuzlukları bertaraf etme adına ilk günden buyana İskenderun KYK yurdunda tamamı gönüllülerden oluşan, depremzedelere üç öğün yemek çıkaran Gönül Mutfağı, Teknofest ve T3 Vakfı tarafından da ödüle layık görüldü.

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Teknofest kapsamında düzenlenen ödül töreninde deprem bölgesi İskenderun’da Muhyiddin İbn-i Arabi Yurdu'nda ilk günden buyana depremzedelere günlük ortalama üç öğün 70 bin kap yemek ulaştıran Gönül Mutfağı Şeflerinden Ebru Baybara Demir’in ödülünü kızı Pelin Dökmen aldı.

Şef Ebru Baybara Demir, Teknofest ve T3 Vakfı tarafından Gönül Mutfağındaki çalışmalarla ödüle layık gören herkese şükranlarını ileterek “Ben burada olduğum için kızım ve gururla söylemek isterim ki meslektaşım Pelin Dökmen benim yerime ödülü aldı” dedi.

gonul-mutfagina-odul.mp4_snapshot_00.59.640gonul-mutfagina-odul.mp4_snapshot_00.47.023gonul-mutfagina-odul.mp4_snapshot_00.40.570gonul-mutfagina-odul.mp4_snapshot_00.28.641