İskenderun Gençlik Merkezi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel gerçekleştirdiği birçok projeyi “Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla Bilim Kültür ve Sanat’’ şenliğiyle kutlamalarını taçlandırdı.

 100. Yıl programlarına “6 Şubat’a Devre Arası’’ adlı Tematik Futbol kampıyla başlayan İskenderun Gençlik Merkezi, Kort Tenis, Badminton, Voleybol turnuvaları düzenledi, Akıl Zeka oyunları ve Top Sektirme yarışmalarıyla devam etti.

AVM’de tüm gün süren şenlikte ise İskenderun Gençlik Merkezi DENE-YAP ve İnovasyon öğrencilerinin yaptığı proje ve çalışmalar bilimseverler tarafından yoğun ilgi gördü, Resim ve Ahşap Yakma sergisi de görsel bir şölen oluşturdu. Ayrıca Akıl Zeka oyunları standıyla çocuklar eğlenip güzel vakit geçirdiler.

İskenderun Gençlik Merkezi Piyano, Gitar, Bağlama eğitmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı koro, solo ve piyano resitaliyle müzik ziyafeti yaşandı. Şenliğe İskenderun Koordinatör Kaymakamı Miyase Demirkoparan da katılarak her alanı gezerek gençlerle sohbet etti, turnuvalar, yarışmaların madalyalarını gençlere takdim etti.

Akıllara kazınan “Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla Bilim Kültür ve Sanatla…’’ şenliğinin ardından 29 Ekimde Cumhuriyet Bayramı 100. yıl Kortej Yürüyüşü törenine gönüllü gençleri, tüm çalışanları ve İskenderun Gençlik Merkezi engelsiz atölyesinde yer alan Down Sendromlu öğrenci ve velileriyle katılarak törende kendilerini gururla temsil etti.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Gençlik Merkezi ailesi olarak ‘Vatanını seven görevini en iyi yapandır’ prensibiyle ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının gururuyla düzenledikleri projeler ile şenliğin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.