Hatay Eczacılar Odası ile İskenderun Eczane Teknisyenleri İSTE merkez kampüsü içerisinde oluşturulan sahra eczanesiyle depremzede vatandaşların ihtiyacı ilaçlar ücretsiz olarak karşılanıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremin yıktığı 11 ilden Hatay’ın İskenderun ilçesi İSTE kampüsündeki Kriz Merkezinde Hatay Eczacılar Odası ile İskenderun Eczane Teknisyenleri sahra eczanesi oluşturdu. Sahra eczanesine depolardan getirilen her türlü ilaç, mama ile sağlık gereksinimi Eczacılar ve Eczane teknisyenleri tarafından vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Yaşanan deprem sonrasında vatandaşların ihtiyacı olan ilaçların vatandaşlara dağıtımını özveriyle organize eden Eczacılar ve Eczane teknisyenleri, vatandaşın istedikleri ilaçları tek tek raflardan bularak ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılıyor.

Akdeniz Eczacı Teknisyenleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Çelik, yüzyılın felaketinin ilk gününden itibaren Eczacılar ve Eczane teknisyenleri olarak depremzede vatandaşların ilaç ihtiyaçlarını kurulan sahra eczanesinden karşıladıklarını belirterek “Yaklaşık 50 kişilik teknisyen ekibi kademe kademe geliyorlar. Depremzede vatandaşlarımızın ilaç ihtiyaçlarını teminde görev yapıyor, hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Sabah 08.00 ile 2200-23.00 saatlerine kadar vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bu hizmetlerimiz devam edecek. Vatandaşlarımız ücretsiz olarak her türlü ilaçlarını buradan alabilirler. Kanser ilaçlarından, kronik rahatsızlıklara kadar tüm ilaçlarının hepsi hazır ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını görüyoruz” diye konuştu.