Yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat depremlerinin yaşandığı günden buyana yedi aydır depremzedelerle bir arada olan popçu Gökhan Akar, üç proje geliştirdiği Hatay’ı anlatmak için ayrıca şarkı yazıyor.

Yurtdışından Türkiye‘ye döndükten sonra popüler sanatçıların albümlerinde şarkıları yer almaya başlayan, 2012 yılında sözü ve müziğini yazdığı Felsefe single albümüyle müzikseverlere ‘merhaba’ diyen İzmirli Gökhan Akar, depremin ilk gününden buyana Hatay’da depremzedelerin yanında yer alıyor.

Hatay’a ekibi ile gelen Gökhan Akar acıların unutulması yaraların sarılması için çalıştıklarını bölgede üç projeyi de hayata geçirmek için çalıştıklarını belirterek “İskenderun ilçesinde de depremzede vatandaşlara yardım etmek için birçok organizasyonda yer aldım. 7 aydır deprem bölgesinde kalarak, ekibimle birlikte ihtiyaç sahibi depremzedelere hem yardım eli uzattık, hem de moral verdik” dedi.

Depremin ilk günlerinden itibaren Hatay’da ailesinden uzak yaşadığını, umutsuz gençlere umut olabilmenin mücadelesini vermeye çalıştığını aktaran Gökhan Akar “Beni Hatay'da tutan önce yaralı çocuklar, umutsuz gençler onları ayağa kaldırmak için burada kaldım. Tabii ki Hatay'ın insanlarının misafirperverliği ve güzel gönülleri de beni burada tuttu. Yoksa insan kendi hayatını bırakıp başka Bir şehirde hiç yaşamadığı hiçbir bağı olmadığı bir şehirde kalamaz. Memleketimizin bir parçası burası bir bedenin kanayan yarası varsa bütün beden orayı iyileştirmek için canla başla çalışır. Ben de bu memleketin bir evladı olarak benim bulunduğum yere getiren milletime devletime borcumu ödemeye geldim” diye konuştu.

KEFEN BEZİNDEN PERDE YAPTIK

Hatay'da hala iyileşmeyen yaraların olduğunu vurgulayan Gökhan Akar “O yüzden burada kalmak istiyorum. Depremin ilk zamanlarında mobil sahne bulamayınca ben kefen bezinden bir perde yaptım, bir projeksiyon cihazıyla çocuklara film izlettirdim, sonrasında oturakları yoktu, minder bulamadık ve biz paletlerden bir oturak yaptık. Enkazdan çıkardığım bir şişme oyun parkını bizzat kendi imkanlarımızla tamir edip onu çocukların yanına götürdüm, köylere ücra köşelere kadar...”

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR VE GENÇLERE ÜÇ PROJE

Depremzede çocuklar ve gençler için projelerinin olduğunu ve bunları aktif olarak yapmak istediğini de sözlerine ekleyen Gökhan Akar şunları söyledi: “ Tüm okullara, köylere ve gençlere ulaşmak istiyorum. Mini konserler yapıyoruz. Yine oyun parkları ikram araçları ile büyük bir alan kurarak bunların hepsini gerçekleştiriyoruz. Bu çocuklar için yaptığımız etkinlikler köylere ve konteyner kentlere devam ettirmek istiyorum. İkinci projem gençlik merkezi; Antakya merkezde kuruyorum gençlik merkezinin içerisinde müzik ve sanatsal alanlar da gençler yaratıcılıklarını ortaya çıkartacak. Hatay için Çal diye bir projem var. Şarkıyı ben yazıyorum. Tüm Hatay ile müzisyenleri ünlüleri, Hatay’ın iş adamlarının da katıldığı projede bu şarkıyı hep birlikte söyleyeceğiz. Lütfen Hatay için çal projesini şarkısını yepyeni bir şarkı olacak. Hatay’ı ayağa kaldıran ümit veren bir şarkı olacak.”

IMG_20230913_172229IMG_20230913_172130IMG_20230913_171846_1cd2d4c64-801f-4556-ad2e-b076ec376cd7195bec27-c0a6-4969-bc03-18e15432fae582b21f95-ca3c-4678-b870-bf5a3ef484c481bb33c7-b01c-46c3-8cb2-f56a60ac48b0