Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda On ilde büyük yıkıma neden olan yüzyılın depreminden etkilenen vatandaşlara deniz yoluyla gönderilen yardımlar sürerken depremzedeler de çeşitli liman kentlerine naklediliyor. 

Denizcilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda deprem bölgesinden denizyolu ile yolcu tahliyeleri devam ediyor. Önceki gün 636 depremzede vatandaş feribot ile İskenderun Limanından ayrıldı.

Denizcilik Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda Pendik Limanından yüklenmeye başlayan Cappadocia Seaways gemisi ile özellikle yaşam konteyneri, mobil wc, çadır yüklü tırlar ve insani yardım malzemelerini deprem bölgesine taşınıyor. Genel Müdürlük koordinasyonunda yardım malzemesi ve makine ekipmanları yüklenerek İstanbul'dan yola çıkan Lider İlyas gemisi 16 adet eskavatör, 4 adet gıda ve ihtiyaç malzemesi yüklü tır, 5 adet JCB ve 1 adet vinç yükü ile İskenderun'a ulaştırdı.

Denizcilik Genel Müdürlüğünün görevlendirmesi ile İstanbul Ambarlı'dan çıkan İstanbul N gemisi 41 tır, 2 TIR dorsesi, 3 iş makinesi, 4 kamyon ve 88 destek personeli ile Ceyhan Limanına ulaştı. Gemiler deprem bölgesine destek olmak için çalışmaya devam edecek.