Halit Yavuz’un başkanlığında Muhtar adayı Naim Atar’ın girişimleri ile Mahalleye kazandırılan Cumhuriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği’nin açılışına İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Cumhur ittifakı Başkan adayı Mehmet Dönmez, Meclis üyeleri, Mahalle muhtar adayları ile mahalle sakinleri katıldı.

Derneğin yapacağı çalışmalarla Cumhuriyet Mahallesinin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten Muhtar adayı Naim Atar, tek amaçlarının burada yaşamlarını sürdüren mahalleliye hizmet etmek olduğunu söyledi.

İskenderun Cumhuriyet Mahallesinde 4 dönem muhtarlık yapan Cemil Çopur da yaklaşık yirmi yıllık muhtarlık sürecinde taşıdığı hizmet bayrağını bu seçimde kazanan adaya devretmiş olacağını vurgulayarak bugüne kadar bu halka hizmetten gurur duyduğunu ifade etti.  

Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan adayı Mehmet Dönmez, Yardımlaşma derneklerinin birliktelik için iyi bir yapı olduğunu kaydetti, halka hizmet eden, insana dokunan bu yapıların işlevlerinin sürdürülebilir olduğunda, yerel yönetimlere de katı sunduğunun altını çizdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, 5 yıllık süre içerisinde bu kentin insanlarını en iyi hizmeti vermek için gece gündüz çalıştığına dikkat çekerek “Başkanlık sürecinde ciddi sorunları hep birlikte yaşadık, aşmaya çalıştık,  keşke bu ağır yıkımlara travmalara neden olan felaketleri, sorunları yaşamasaydık ama kaderimizde bu varmış. Önemli olan bu zorlu süreci aşıp, iyi ve güzel günlere erişme umudunu tutmaktır” diye konuştu.

Cumhuriyet Mahallesi Yardımlaşma Derneği’nin açılış kurdelesinin kesimi öncesinde Mehmet Arslan hoca dua okudu ve dernek binası törenle hizmete girdi.