Cumhuriyet Halk Partisi Hatay’da İlçe Teşkilatlarında Kadın kolları kongreleriyle başkan ve yeni yönetimini belirliyor. CHP’nin ilçe binasında düzenlenen CHP Kadın Kolları Kongresinde konuşma yapan Teşkilat Başkanı Hüseyin Derin, Başkan Nurhayat Kılıç’ın sağlık sorunlarından dolayı aralarında yer alamadığını belirterek “Çalıştığı dönemde çok ciddi emekler verdi. Emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz ve sağlık sorunları nedeniyle de tekrar geçmiş olsun, acil şifalar diliyoruz. Kadın kollarımızın seçim dönemindeki çalışmalarını yakından takip ettik, gerçekte çok özveriyle çalıştılar. Kadın Kollarımız bizim partimizin en önemli can damarlarından bir tanesidir” dedi.

CHP’li Kadın üyelerin yoğun katılım sağladığı ve tek listenin yer aldığı Kongrede Divan başkanlığına seçilen İl Başkanı Fedva Çekmecelioğlu da, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'nın Kongreye ilişkin Mesajını okundu.  

İl Başkanı Çekmecelioğlu sorunların hat safhada olduğu bir bölgede yaşıyor olunmasına rağmen, ekonomik sıkıntılar, barınma, güvenlik, yol sorunları ve bütün sorunlarla mücadele ederken Cumhuriyet Halk Partisi seçimi için sahalara fedakârca çıkan kadınların emeği azımsanamayacağını söyledi.  

Necla Mengüç Başkanlığında belirlenen İlçe Kadın Kolları yönetiminde şu isimler yer aldı: İlknur Dede Ağa, Neslihan Koçak, Berfin Taylan, Halime Çıracı, Nurhan Dinç, Gizem Hızar, Linda Satmaz, Nilser Turhan, Fatma Mil, Duygu Hişmioğlu.

CHP İskenderun İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Necla Mengüç, göreve geldikleri 5 Ocak 2020 seçim dönemi geçirdiklerini ifade ederek “Genel seçimlerde Nurhayat Kılıç başkanlığında saha çalışmalarımız doğrultusunda konteyner kentlerde çocuklara mama, çocuk bezi, oyuncak dağıtımı yaptık. Yardım sever vatandaşlarımızdan gelen giyim ve erzak yardımlarını buradaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yerel seçim döneminde Nurhayat Başkanımızın rahatsızlığı nedeniyle vekâleten yürüttüğüm başkanlık dönemimde, seçime yönelik 45 mahallemizde ev ev, kapı kapı gezerek adaylarımıza destek verdik. Biz kadınlar olarak gönüllü üyelerimizle birlikte seçim gününe kadar sahalardaydık. Bugün de, yarın da sonra da bizler yine sahalarda olacağız. Biz kadınlar, kadın örgütlenmelerine büyük önem verip partimizi iktidara taşımakta kararlıyız” şeklinde konuştu.