Açtığı işyerinde özellikle dikiş kurslarına gidenlerin parça kumaş tedarikçisi olan Ebru Gülsoy vitrinlerde beş yüz liraya kadar satılan elbiselerin burada 100 liraya mal ettiklerini söyledi.

Kadın girişimci Ebru Gülsoy özellikle kıyafetlerdeki vitrin fiyatlarındaki artışla, parça kumaş tedariki işine girmek üzere bir işyeri açtı.

Fahiş etiket fiyatları nedeniyle vitrinlere yaklaşamayan kadınların parça kumaşları ucuza alarak eşofmandan elbiseye, sweatsirte kadar birçok kıyafeti dikebildiklerini belirten Ebru Gülsoy “Biz öncelikli olarak dikiş nakış kurslarına gidenlerin ucuza parça kumaş tedarikçisi olduk. Böylece ihtiyaçlarını daha ucuza mal ediyorlar” dedi.

Parça kumaş, ip, fermuar, parça lastik satarak geçimini sağladığını ifade eden Ebru Gülsoy “Kurslara gidip kendini geliştiren çevremdeki kişiler getirdiğim bu ucuz kumaş parçalarını alarak daha uygun fiyatlarda kendilerine çocuklarına eşlerine kıyafetler dikebilmekte. Bende onlara yardımcı olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Hayat şartlarının çok zor, devir ekonomi devri olduğuna dikkat çeken Gülsoy “Kumaşları İstanbul başta olmak üzere Bursa, Tekirdağ, Kahramanmaraş gibi merkezlerden, nerede uygun bulursam getirtiyorum. Burada da otuz liradan elli liraya kadar parça kumaş olarak satıyorum. Daha kaliteli ve daha büyük parça kumaşlarda daha yüksek fiyatta satılıyor. Büyüklüğüne göre bir veya daha fazla kıyafet çıkarabilirsiniz. Bunun için bana danışan müşterilerime yolda gösteriyorum” şeklinde konuştu.

Gülsoy parça kumaş almaya gelenlerin daha çok dikiş nakış kurslarına giden ve ev kadınlarının yoğun ilgisini çektiğini sözlerine ekledi.