baskan gul3baskan gul2baskan gul 1

Tek liste ile gerçekleşen kongrede güven tazeleyen MHP İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, 2. Dönem ilçe başkanlığına yeni yönetimiyle birlikte devam etti.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı selamlama konuşması yapmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Belen 14. Olağan kongresine hitaben gönderdiği kongre mesajı okundu.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ev sahibi olarak yaptığı teşekkür konuşmasında ise şu ifadelere yer verdi.

“Selamlama konuşmasının ardından 14. Belen ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. Geriye doğru baktığımız zaman, 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde Cumhur İttifakı olarak çıktığımız seçim maratonunda, aldığımız desteği hepiniz biliyorsunuz. 14 Mayısta meclis çoğunluğunu alan ittifakımız, 14 gün sonra yapılan cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ezici bir üstünlükle cumhurbaşkanı seçmiştir. İstiklal ve istikbal hedeflerimiz halkımız tarafından sandıkta müdafaa edilmiştir. Bu ülkenin istiklali de istikbali de Cumhur İttifakının kadrolarına teslim edilmiştir. İşte böylesine önemli bir görevin sorumluluğunu almış Cumhur İttifakının önünde Allahın izniyle hiç kimse duramayacak. Malumunuz bört buçuk yıl önce büyüklerimizin kararıyla Belen’e geldik ve aday olduk. Bizi aday gösteren iradeye ve şahsıma Belen de Cumhur İttifakının paydaşlarının tamamı sahip çıktılar, kucak açtılar, sen büyüklerimizin emanetisin sana sahip çıkmak boynumuzun borcudur dediler ve 31 Mart 2019 seçimlerinde şahsımı belediye başkanı yaptılar. Bizde duyulan teveccühü, karşılıksız bırakmamak, bize güvenenleri mahcup etmemek. Görev sürem boyunca Enis Göçmen ve Seyfullah Gürbüz başkanlarım, diğer siyasi partilerimizin başkanları, 19 mahalle muhtarımız, meclis üyelerimizin tamamı ve vatandaşlarımızdan olağan üstü bir destek gördük. Belediye meclisimizde iktidarı, muhalefetiyle birlikte tüm meclis kakarlarımızı oy birliğiyle aldık. Belenimizin tarihinde böyle bir durumun olduğunu zannetmiyorum. Belen Belediyesinin imkânlarının yanı sıra Büyükşehir ve Hükümetimizin desteğiyle birlikte ilçemize çok fazla yatırımın gelmesine vesile olduk. Hastanemiz, Noterimiz, İlçe Emniyet Müdürlüğü binamız yıllardır atıl vaziyette idi, girişimlerimizle tamamlattık ve Türkiye de iki ilçe amirliğinden biri olan Belen’i, ilçe müdürlüğüne dönüştürdük.  Millet Bahçemiz, asfalt çalışmalarımız, araç filomuzun güçlendirmemize vesile olan Ankara’daki elimiz, ayağımız Milletvekillerimiz Lütfi Kaşıkçı ve Abdulkadir Özel gibi Cumhur İttifakının başarılı milletvekilleriyle birlikte gerçekleştirdik.

Ben inanıyorum ki altı ay sonra yapılacak seçimlerde Belen’de Cumhur İttifakının adayı kim olursa olsun. Bugün seçilen kadro onun arkasına düşecek, bize emanet diye adaya bakacak ve 2019’da yaşadığımız zaferden daha büyüğünü, Belenlilere yaşatacak inşallah. Bizim ekibimize güvenimiz tam. Büyüklerimiz evladım burada devam edeceksin der burada devam ederiz. Evladım sen otur, başka arkadaşımıza görevi vereceğiz derlerse de onun peşine kendimiz adaymış gibi mücadelemizi veririz.” İfadelerini kullandı.

Gül, Belen Milliyetçi-Ülkücü Hareket kahramandır, korkusuzdur, fedakârdır, sabırlıdır, vicdanlıdır, tutarlıdır, akıl doludur, nitekim vatan ve millete sevdalanmış yüreklerin yuvasıdır diyerek sözlerini tamamladı