İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İskenderun Belediyesine ait Doğan Gazinosunda düzenlenen yemek organizasyonuna, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cemiyet Başkanları, Gazeteciler ve aileleri katıldı. Programa, Erzin, Dörtyol ve Payas’ta görev yapan basın mensupları da katılım gösterdi.

Samimi bir sohbet ortamında geçen programda kısa bir hoşgeldiniz konuşması yapan Başkan Tosyalı; “Gazetecilik, dünyanın her yerinde kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasını sağlayan saygın bir meslektir. Basın mensupları kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin ederek vatandaşlarımızın adeta gözü, kulağı ve sesi olmaktadır. Kamu yararına hizmet eden gazeteci arkadaşlarımız ülkemizin, ilimizin olduğu gibi ilçemizin de sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde tarafsız, ilkeli ve objektif bir şekilde görev yapan basın-yayın kuruluşlarının tüm çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dilerim” şeklinde konuştu.  

Gazeteciliğin önemine değinen İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek de, yerelde gazetecilik yapmanın ulusalda yapmaktan, maddi ve manevi anlamda daha zor olduğunu belirterek, gazetecilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

10 Ocak gününün aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu da hatırlatan Kaymakam Demiryürek, sahada görev yapan iki meslek grubunun da gününü kutladı.