Muhtar Sabahattin Anlamaz, mahallelerinin şehrin merkezi yerinde olduğunu belirterek “İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi, Feyezan Kanalı boyu, Mithatpaşa ve İsmet İnönü (Fener Caddesi) ile çevrili bir alanı kapsayan Barbaros Mahallemiz, yakın çevrede depremde en fazla etkilenen, kayıpları olan bir yer” dedi.

Görev süresinin ikinci döneminde mahalleliyle tüm dünyayı saran Covid-19 pandemi sürecini, devamında da yüzyılın felaketi depremi birlikte yaşadıklarını ifade eden Barbaros Mahallesi Muhtarı Sabahattin Anlamaz “Öncelikle pandemi sürecimizi mahalle sakinlerimizle birlikte atlattık. O günler hem zordu, hem de birçok kayıplar yaşadık. Mahallelimizle birlikte üzüldük, her türlü sorunu, birlikte aştık ve mutlu günler yaşayacağımızı beklerken, bu kez 6 Şubat depremleri felaketiyle yıkıldık. Mahallemiz çevredeki birçok yerden fazla yıkım yaşadı, kayıplarımız oldu. Evlerini işyerini yitiren birçok mahallelimiz gibi ben de ekmek teknemi dükkânımızı kaybettim. Ama o zorlu günleri hep beraber mahallelimizle birlikte aşmaya çalıştık, yaralarımızı sarmak için mücadele verdik, yeri geldi soğukta battaniyemizi, ceketimizi, montumuzu, ekmeğimizi bölüştük, sütümüz, suyumuzu paylaştık. Kötü günlerde hep birlikteydik” şeklinde konuştu.

Yıkılmış bir mahallenin yeniden ayağa kaldırılmasında mahallelinin yanında yer almak birlikte iyi günlere kavuşmak, kucaklama sürecinde üçüncü dönem de göreve talip olduğunu sözlerine ekleyen Muhtar Sabahattin Anlamaz “Biz bugün bu mahallede değiliz, iyi ve kötü şartlarda hiç kimseyi yalnız bırakmadık. İskenderun’un köklü mahallelerinden biri olan Barbaros sakinlerine bir dönem daha hizmet etmek bana gurur verecektir. Biz halkımızla daha güzel günleri birlikte karşılayacağız” diye konuştu.