Kur’an-ı Kerim’de ‘Bin aydan daha hayırlı” olarak buyurulan Kadir Gecesi Dini kaynaklara göre Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı bu gecede "Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece" olarak kabul ediliyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde de tüm camilerde ‘Kadir Gecesi’ programı düzenlendi. Vatandaşlar camileri doldurdu, namaz kılındı, eller bu gecede bir kez daha dualar için semaya açıldı.

İskenderun’da İl Müftüsü Mevlüt Topçu’nun katıldığı Atakaş Camiindeki Kadir Gecesi programı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Cami doldu taştı, dış avlusunda da namaz kılındı, dualar edildi.  

Kadir Gecesi’nin, gecelerin en feyizlisi olduğunu ve cemaate dua ettiren İl Müftüsü Topçu şunları söyledi: “Mübarek Ramazan ayının içerisinde ellerimizi yüce dergâhına açtık, Rabbim katında bizleri boş çevirme Allah’ım, bizleri bu gece hatırına eli boş olarak huzuruna gelenlerden eyleme, yarabbi. Bu gecede yapılan ibadet, içinde Kadir Gecesi bulunmayan bin ayda yapılan ibadetten daha hayırlıdır. Kadir Gecesi biz müminlere Allah Teâlâ'nın büyük bir lütfu ve sonsuz rahmetinin eseridir…”