Oğlunun üniversite eğitimi için yerleştiği Adana’da bir güzellik salonunu devralan İskenderunlu Dilek Çevik Alexandra adı altındaki işletmesi ve uzman ekibiyle Çukurovalının güzelleşmesine katkı sunuyor.   

dilek-celik-alexndra-guzellik.mp4_snapshot_00.12.002dilek-celik-alexndra-guzellik.mp4_snapshot_00.05.876Çukurova Üniversitesi İngilizce İktisat 4. sınıf öğrencisi oğlunun üniversite eğitimi için Adana’ya yerleşen İskenderunlu Dilek Çevik, yıllardır hayalini kurduğu işi, farklı sektörde çalışırken, 6 Şubat öncesi devraldığı güzellik salonuyla gerçekleştirdi.  

“DEPREM HAYALİMİ YIKAMADI…”

6 Şubat depremle birlikte Alexandra adını verdiği güzellik salonunu 45 gün açamadığını belirten Dilek Çevik “Oğlum Altan Cem ile birlikte 4 yıl önce Adana ya taşındım. 2023 yılı Ocak ayında güzellik salonu devri aldım 6 Şubat da deprem oldu. 45 gün iş yerimi açamadım, çünkü ailemle ilgilenmem gerekiyordu, malum deprem hepimizi çok kötü etkiledi. Maddi manevi büyük sıkıntılar yaşadım fakat pes etmedim etmeyeceğim de. Adana’da farklı bir şehirde olsam da İskenderun kızı olarak mücadelemden asla vazgeçmeyeceğim” dedi.

Bir İskenderun sevdalısı olduğunu vurgulayan Dilek Çevik, “O yüzden Güzellik salonumun adını da Alexandra adını verdim. Alexandra ‘Savunmak ve korumak’ demek sizlerin güzelliğini bakımını savunmak, korumak amacıyla bu yola çıktık. Depremin etkisini üzerimizden attık, çok şükür şu an yeni yeni atılımlarımız, adımlarımız devam ediyor. Son teknoloji cihazlarımla ve uzman ekibimle iddialıyız. Salonumuzda bay bayan epilasyon, cilt bakımı, kaş Laminaysanu, microblading, jel-protez tırnak, tırnak güçlendirme, medikal masaj, (Heykeltıraş) bölgesel incelme gibi uygulamalar sunuyoruz. Uzman ekibimle, hizmet vermekten gurur duyuyorum. Güzelliğin bakımı ve savunucusu, koruyucusu olarak yola çıktık, bekliyorum” diye konuştu.