Merkezi Hatay’ın İskenderun ilçesi olan Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Çakır Varan ve yönetimi depremde üyelerini her alanda yalnız bırakmıyor.   

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı büyük yıkım ve kayıpların yaralarının sarılması için devletin tüm kademeleriyle birlikte STK’lar ile sendikalar da imkanları öncüsünde el birliğiyle mücadelesini sürdürüyor.  

Bazı ev aletlerinin ithalatına gözetim Bazı ev aletlerinin ithalatına gözetim

İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Noksel Çelik Boru ile Yazıcı Demir Çelik fabrikaları, yüzyılın felaketinden ikametleri zarar gören işçilerine özel konteyner kentler oluşturdu.

Türk Metal Sendikası İskenderun Şube Başkanı Çakır Varan ile yönetimi de, üyelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına bir nebze de olsa katkı vermek üzer konteyner kentlerde ailelerinin yanında yer aldı.

Genel Başkan Pevrul Kavlak’un ‘Dünyanın en güzel olayı bir çocuğu mutlu etmektir’ sözünden hareket eden Şube Başkanı Varan şunları paylaştı: “İskenderun Yazıcı Demirçelik ile Noksel Çelik Boru işyerinde çalışan deprem nedeniyle barınma sorunu yaşayan arkadaşlarımıza yönelik aileleri ile birlikte kalabileceği konteynır kent kuruldu. Duyarlı davranışlarından dolayı Yazıcı Demirçelik ile Noksel Çelik Boru yönetimine teşekkür ediyorum. Biz sendika olarak her zaman üyelerimizin, ailelerinin yanında yer almaya devam ediyoruz. Yazıcı Demir Çelik ve Noksel Çelik Boruda çalışan, depremden etkilenen üyelere barınmak amaçlı kurmuş olduğu konteyner kentte kalan üyelerin çocuklarını mutlu etmek adına onların seveceği atıştırmalıklar dağıtımı yaptık. İskenderun Noksel çelik boru işletmesinde çalışan üyelerimiz ile bir araya gelerek hasbihal ettik. Yazıcı Demirçelik hadde işletmesinde çalışan dostlarımızı ziyaret ederek Depremin bıraktığı ağır yaraları sarmak sürekli yanlarında omuz omuza olduğumuzu hissettirmek adına mücadeleye devam ediyoruz…”

FrGSpBOX0AE1OZLFrGSpBRWIAE8YcKFrFt9H3X0AA6VO7FrFt9H3XgAAox6uFqH_F9HXsAAgWV9FqCiR3IXoAAHSWPFq2lt51XoAQE5mzFqCiR3HXoAEg02-Fq2lt4QX0AAmIuFFq2lt4TXoAUumglFq2lgJfWcAI_dgN