Mereto Dağı turizme kazandırılıyor Mereto Dağı turizme kazandırılıyor

Belediye Sarayı girişinde kalabalık vatandaş topluluğunun alkışları eşliğinde Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ve Cumhur ittifakının ilçe başkanları ile birlikte gelen yeni dönem Belediye Başkanı Mehmet Dönmez’i belediye çalışanları karşıladı.

“5 NİSAN GURUR GÜNÜM”

Beş yıllık görev süresi tamamlanan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı törende yaptığı konuşmada, “Bugün benim gurur günüm. 5 Nisan 2019’da onurla aldığım görevi, bugün gururla teslim edeceğim. Kime teslim edeceğiz Cumhur ittifakının adayı Mehmet Dönmez’e. 5 Nisanda 2019 da görevi devraldım. Bugün 5 Nisan 2024 devrediyorum, ben seçildiğim günden bu yana sadece halkımıza hizmet etmek için çaba harcadım” dedi.

Ak parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de, yapılan seçimlerin ardından İskenderun Belediye Başkanlığına Cumhur ittifakımızın Adayı Mehmet Dönmez’in geçtiğini belirterek “Bugüne Kadar 5 Yıl boyunca hiç durmadan gece gündüz çalışan Fatih Tosyalı başkanıma tüm halkımızın önünde şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten çok fedakârca çalıştı” diye konuştu.

İskenderun Belediyesi yeni dönem Başkanı Mehmet Dönmez ise bir belediye başkanının başına gelebilecek tüm olumsuzlukları Fatih Tosyalı başkanın yaşadığını vurgulayarak “Başkanlık döneminde Dünyada bir şehrin başına ne gelecekse, Fatih Tosyalı başkan döneminde geldi. Birçok felaketlerle mücadele etti. Bunların tamamının altından başarıyla kalktı. Elinden gelen ne varsa, fazlasını yaptı. Yeri geldi belediye imkânlarıyla, yeri geldi Fatih Tosyalı kendi imkânlarıyla bu şehri ayağa kaldırmak için elinden geleni yaptı. Ben deprem koordinasyon merkezinde beraber çalıştığımız için ben şahidim ve İskenderun’un her köşesinde Fatih Başkanın yaptığı hizmetlere herkes şahitti” şeklinde konuştu.

Fatih Tosyalı ‘hizmet yolunda hayırlı olsun’ dilekleriyle makam koltuğunu teslim ettiği İskenderun yeni Belediye Başkanı Mehmet Dönmez de bu koltuğa oturmalarına vesile olan halka ve teşkilat ile ayrıca İskenderun halkına teşekkür ederek “Bugün Siyaset ve parti dönemi bitti. İskenderun’un tüm halkını ayrımsız kucaklayacağımı belirtmek istiyorum” dedi.

Eee7A5C6 Eba2 4018 8157 E43D321570D7Bbfb8938 740B 4478 Aa7D A6Eda15F92557Beb7A09 16E8 4401 97Fa 56105C9C7954 (1)

Editör: Halit Sapmaz