Kuvvetli yağış, fırtına, hortum ve İskenderun… Kuvvetli yağış, fırtına, hortum ve İskenderun…

Yargıtay Savcisi Tosun 2

 İskenderun’da dünyaya gelen İbrahim Hakan Tosun 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak hukuk alanında ilk adımını attı.

Tosun, 1990 yılında mezun olduktan sonra Avukatlık stajını Hatay Baro Başkanı Av. Namık Kemal Atahan’ın yanında tamamladı.

1994 -1997 yılları arasında Ankara adliyesinde Cumhuriyet Savcılığı stajını yapan Tosun daha sonra; Bingöl Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı. Ardından, Ardanuç, Bucak, Silifke, Gaziantep ‘de Cumhuriyet Savcısı olarak görevini başarılı bir şekilde yürüttü. 2007 yılında Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevine devam eden İbrahim Hakan Tosun, Sungurlu, Cumhuriyet Başsavcılığı görevini sürdürdü. 2015 yılında Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı görevinin ardından 2015-2024 yılları arasında da Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak görevini tamamladı.

Kendi isteği ile emekli olan Tosun başarılı çalışmalarından ötürü Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın elinden plaketini aldı.

Tosun, Avukat olarak bundan sonraki yaşamını, Tosun Hukuk & Danışmanlık bürosunu kurarak alanında Ankara da hizmet vermeye devam edecek.

Yargıtay Savcisi Tosun 1

Editör: Ufuk Aktug